27 października 2020

Wspomnienie – Władysław Czarski (1935–2020)

11 czerwca zmarł w wieku 85 lat dr Władysław Czarski, pediatra.

Dyplom lekarza uzyskał w 1961 r. po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Przez całe życie zawodowe był związany z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego przy ul. Tochtermana.

Dr Czarski po odbyciu stażu podyplomowego i uzyskaniu specjalizacji I i II stopnia z pediatrii był kolejno: starszym asystentem, zastępcą ordynatora i ordynatorem Oddziału Pediatrii w RSS. Z chwilą powstania Poradni Specjalistycznych dla Dzieci i Młodzieży zorganizował i poprowadził Poradnię Kardiologii Dziecięcej. Był pionierem kardiologii dziecięcej w Radomiu. Współpracował z klinikami kardiologii dziecięcej Instytutu Pomnika-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wiedza oraz zaangażowanie zdobyło Mu uznanie i wdzięczność małych pacjentów, a także ich opiekunów. Był nauczycielem, przewodnikiem wielu pokoleń lekarzy pracujących, specjalizujących się na Oddziale Pediatrii.

Odszedł od nas wybitny lekarz, pełen twórczego działania, życzliwy Kolega. Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały lekarz, wymagający szef, nauczyciel sztuki lekarskiej.

Lekarze Oddziału Pediatrii
Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie