10 listopada 2021

Prof. Ingrid Różyło-Kalinowska poprowadzi webinarium FDI o tomografii stożkowej

  • FDI zaplanowało międzynarodowe webinarium dotyczące tomografii komputerowej z wiązką stożkową (CBCT).
  • Wykład poprowadzi prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, osoba która wie niemal wszystko o zastosowaniu radiologii w obszarze stomatologii.

Wśród 84 ekspertów FDI – dwoje to Polacy. Jednym z nich jest prof. zw. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska.

Uczona, występując z ramienia FDI, poprowadzi międzynarodowe webinarium dotyczące tomografii komputerowej z wiązką stożkową (CBCT). Wydarzenie zaplanowano na 15 grudnia o godz. 15.00.  Biorąc pod uwagę bijące rekordy popularności wykłady prowadzone przez prof. Ingrid Różyło-Kalinowską – warto wykorzystać i tę okazję, aby pozyskać wartościową wiedzę na temat CBCT.

Rejestracja tutaj

CBCT to stosunkowo nowa metoda diagnostyki obrazowej stosowana m.in. w praktyce klinicznej w stomatologii. Chociaż technologia CBCT została wprowadzona dopiero pod koniec lat 90-tych, metoda ta szybko się rozwinęła. Rosnąca popularność CBCT musi uwzględniać racjonalną politykę skierowań na te rodzaj badań, która powinna być prowadzona zgodnie z naukowymi wytycznymi i algorytmami diagnostyki obrazowej.

Celem prezentacji będzie omówienie, popartych dowodami naukowymi, wskazań do korzystania z CBCT w praktyce stomatologicznej – zarówno ogólnej, jak i specjalistycznej.

W wykładzie zostaną wykazane ograniczenia w stosowaniu CBCT w praktyce klinicznej, takie jak obrazowanie próchnicy zębów czy diagnostyka zmian w tkankach miękkich.

Źródło.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie