22 lutego 2024

Ruszyły zapisy na VIII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne

Uruchomiliśmy zapisy na najważniejszą i obowiązkową pozycję w terminarzu każdego lekarza dentysty, studenta kierunków stomatologicznych, stażysty, naukowca. – Promujemy modę na „Mazowieckie” – rekomenduje dr Dariusz Paluszek, który sprawuje pieczę nad konferencją jako przewodniczący Komisji ds. Lekarzy Dentystów Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie i wiceprezes ORL ds. lekarzy dentystów. Tradycyjnie VIII Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne odbędą się 14-16 czerwca br. w hotelu Narvil, w Serocku. Oto, jak się zapowiadają.

To cykliczna naukowa konferencja samorządu lekarzy dentystów, która jest organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską (OIL) w Warszawie od 2015 roku, wydarzenie o długiej tradycji. MSS powstały z myślą o zapewnieniu lekarzom dentystom platformy do wymiany wiedzy nt. nowoczesnych technologii, standardów leczenia opracowanych i przekazanych przez konsultantów krajowych, doświadczeń praktyków i wiedzy naukowców, środowisk akademickich.

Rejestracja na VIII MSS oraz szczegółowy program wydarzenia znajduje się pod linkiem.

 

 

Kierunek: przyszłość

Konferencję w 2024 r. poprowadzą najwybitniejsi prelegenci w Polsce.

Po raz kolejny na Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych spotykają się największe, najbardziej uznane autorytety we wszystkich dziedzinach stomatologii w kraju. Oprócz ogromnej wiedzy, którą przekażemy uczestnikom na blisko 30 wykładach w ciągu dwóch dni, będzie okazja do dyskusji podczas debat i spotkań kuluarowych.

Motywem przewodnim Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych na rok 2024 jest „przyszłość”. Chcemy skupić się na tym, jakie wyzwania i możliwości niesie przyszłość. Będziemy analizować nowe technologie w służbie stomatologii (techniki cyfrowe, czyli obrazowanie trójwymiarowe; AI), trendy i innowacje, które wpływają na rozwój tej dziedziny.

MSS stawia na młodych, bo oni są przyszłością środowiska lekarzy i lekarzy dentystów.

W tym roku będzie nas jeszcze więcej. Dlaczego? Cel tegorocznych MSS to zachęcenie do wzięcia udziału w wydarzeniu młodych lekarzy dentystów, stażystów, studentów stomatologii, bowiem samorząd lekarzy dentystów dofinansowuje bilety wstępu członkom OIL w Warszawie. Oczywiście, MSS mają grono swoich stałych uczestników – podkreśla dr Dariusz Paluszek.

 

Wybitni prelegenci i wykładowcy

W gronie wykładowców MSS, związanych od lat z naszą konferencją naukową i z nią kojarzonych, znaleźli się m.in.: prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM i konsultantka krajowa w dziedzinie stomatologii dziecięcej; prof. Agnieszka Mielczarek, prodziekan ds. kształcenia WLS WUM i konsultantka krajowa w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją; dr hab. n. med. Mariusz Szuta, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej; prof. Beata Kawala, konsultantka krajowa w dziedzinie ortodoncji; prof. Kazimierz Szopiński, kierownik Zakładu Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej WUM; prof. Andrzej Wojtowicz, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej WUM; prof. Mariusz Lipski, prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. n. med. Ewa Czochrowska, prezes Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Współorganizatorami VIII MSS, wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie, będą: Komisja ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie