7 czerwca 2024

„Wakacyjna wyprawka stomatologiczna” – akcja edukacyjna OIL w Warszawie

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku przez dwa dni odbywała się akcja edukacyjna „Wakacyjna wyprawka stomatologiczna” organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Wynik: tysiąc rozdanych wyprawek dentystycznych i nadzieja na wyedukowane kolejne pokolenia w kwestii zdrowia jamy ustnej.

W wydarzeniu 6-7 czerwca uczestniczyli: Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL w Warszawie ds. lekarzy dentystów, a także prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM, Artur Krzysztof Borkowski, burmistrz Serocka, oraz lekarze dentyści z OIL w Warszawie, m.in. Piotr Kuchta, członek Prezydium ORL w Warszawie.

– Zakończyliśmy akcję edukacyjną OIL w Warszawie „Wakacyjna wyprawka stomatologiczna”. Rozdaliśmy blisko tysiąc paczek uczniom i przedszkolakom w Serocku. W ten sposób promujemy ideę zdrowia jamy ustnej i ogólnie zdrowia najmłodszych. Chcemy, aby rodzice wiedzieli, że należy zadbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech i rozmawiać ze swoimi pediatrami – tak podsumował dwudniowe warsztaty Dariusz Paluszek, pomysłodawca przedsięwzięcia.

 Warsztaty miały na celu uświadomienie najmłodszym roli higieny jamy ustnej w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia u dzieci, ale i dorosłych. Zajęcia z uczniami w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku 6.06.2024 r. i z przedszkolakami w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku 7.06.2024 r. oraz prelekcje prowadzili lekarze dentyści z OIL w Warszawie, a także lekarze dentyści i studenci z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W trakcie akcji wręczaliśmy wszystkim uczniom wyprawki przygotowane przez pracowników OIL w Warszawie i Colgate. Chcieliśmy dzieciom uzmysłowić, że wakacje to nie jest czas odpoczynku od mycia zębów, od dbania o zdrowie. Codzienna higiena jamy ustnej jest konieczna dla naszego dobra – mówił Piotr Kuchta.

 

 

Cel akcji

Dariusz Paluszek z OIL w Warszawie podkreślał, że samorząd lekarzy dentystów poprzez akcję edukacyjną w serockiej szkole i przedszkolu chce promować holistyczne spojrzenie na zdrowie najmłodszych z uwzględnieniem problemów zdrowia jamy ustnej oraz uwypukleniem znaczenia prawidłowej higieny jamy ustnej.

Nasze warsztaty służą także zwróceniu uwagi społeczeństwa, iż samorząd sam próbuje wyjść do pacjentów, otwierając nową płaszczyznę myślenia o profilaktyce, która wspiera działania Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w tej materii. Musimy być świadomi tego, iż zadbanie o zdrowie jamy ustnej u najmłodszych w przyszłości przełoży się na zdrowie osoby dorosłej – podkreślał wiceprezes ORL w Warszawie ds. lekarzy dentystów.

Warsztaty poprzedzają o tydzień Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne – największą konferencję stomatologiczną w Polsce. Organizatorem MSS jest OIL w Warszawie, a patronem honorowym – miasto Serock.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie