19 kwietnia 2016

Stanowisko ORL w Warszawie w sprawie postulowanego podziału samorządu lekarzy i lekarzy dentystów

STANOWISKO

OKRĘGOWEJ RADY LEKARSKIEJ W WARSZAWIE

z 15 kwietnia 2016 r.

w sprawie postulowanego podziału samorządu lekarzy i lekarzy dentystów

 

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie, z delegacji XXXVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy w Warszawie, wyraża głębokie zaniepokojenie treścią interpelacji 1882 pani poseł Haliny Szydełko, zawierającej postulat podziału samorządu lekarzy i lekarzy dentystów na dwa oddzielne samorządy, dotychczas nigdy nieartykułowany przez środowisko lekarzy dentystów.

Samorząd Lekarski odrodził się 25 lat temu, z inicjatywy przedstawicieli obydwu tych zawodów, jako jedna izba lekarska. W tym okresie, w oparciu o wspólne akty prawne dotyczące wykonywania tych zawodów i wspólny Kodeks Etyki Lekarskiej, wypracował szereg rozwiązań prawnych, organizacyjnych i wyborczych zapewniających odpowiedni udział przedstawicielom obydwu zawodów w działaniu organów izb i podejmowaniu decyzji. Wspólny samorząd dobrze służy wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom. Podział doprowadzi zarówno do obniżenia rangi samorządu, jak i do osłabienia działalności obu grup zawodowych.

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie, reprezentująca 24 tys. lekarzy i ponad 6 tys. lekarzy dentystów, wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań zmierzających do podziału samorządu lekarskiego.

 

Sekretarz

Okręgowej Rady Lekarskiej

w Warszawie

lek. dent. Ewa Miękus-Pączek

Wiceprezes

Okręgowej Rady Lekarskiej

w Warszawie

 lek. Julian Wróbel

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie