29 marca 2017

Powstał poradnik kulinarny „JedzONKO” dla dzieci chorych na raka

Odpowiednia dieta stanowi bardzo ważny element terapii onkologicznej – dobrze żywiony pacjent może szybciej odzyskać zdrowie. Poradnik kulinarny „JedzONKO” ma ułatwić rodzicom dzieci z chorobami nowotworowymi przygotowywanie odpowiednich posiłków.

Ta nietypowa książka kucharska zawiera przepisy na pełnowartościowe, ciekawe, a przy tym proste posiłki, które można szybko przygotować w szpitalnej kuchni. Znalazły się tam też porady oraz zalecenia dietetyczne do stosowania podczas leczenia onkologicznego. Poradnik dopełniają kolorowe zdjęcia i pełne humoru obrazki.

Premiera książki połączona z warsztatami kulinarnymi odbyła się we wtorek na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu (Śląskie). Książka jest także pokłosiem warsztatów kulinarnych „Zdrowe JedzONKO”, prowadzonych w zabrzańskim szpitalu.

Przygotowaniem poradnika zajęła się Katarzyna Stankow – doradca żywieniowy oraz mama dziewczynki, która przeszła chorobę nowotworową. Autorka zebrała tam przepisy i praktyczne porady na czas podczas długotrwałej terapii onkologicznej.

Poradnik kulinarny „JedzONKO” wydała śląska Fundacja Iskierka, która od 10 lat wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodziny.

Poradniki zostaną przekazane do oddziałów onkologii dziecięcej w kraju.  (PAP)

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie