2 marca 2015

OIL w Warszawie stara się pomóc w rozwiązaniu problemów w szpitalu na Józefowie

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu jest bardzo zła – ocenia wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Julian Wróbel. Poinformował Radę podczas jej posiedzenia 27 lutego, że Izba stara się pomóc w rozwiązaniu trudnej sytuacji.

– Zgłosili się do mnie lekarze ze szpitala na Józefowie – powiedział Julian Wróbel. Z jego inicjatywy w lutym w siedzibie Delegatury Radomskiej OIL odbyło się spotkanie lekarzy ze szpitala w wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc (szpital podlega urzędowi marszałkowskiemu). Tydzień później przyjechała ona do szpitala i na miejscu zapoznała się z sytuacją na oddziałach szpitalnych, spotkała się z zarządem szpitala i związkowcami.

– Wskutek złej polityki kadrowej zarządu szpitala doszło do tego, że lekarze składają wypowiedzenia – powiedział wiceprezes ORL. Na pediatrii zostało według niego trzy lekarki, zaś na jednym z dwóch oddziałów wewnętrznych, z 10-osobowego zespołu lekarskiego, wypowiedzenia złożyło siedem osób.

27 lutego radomska „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że zarząd szpitala na Józefowie złożył do wojewody wniosek o zaprzestanie od 1 kwietnia do 30 czerwca działalności na dwóch oddziałach: dziecięcym i wewnętrznym I. Więcej o tej sytuacji można znaleźć w artykule pod linkiem: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,17496075,W_szpitalu_na_Jozefowie_zamykaja_pediatrie_i_interne.html#ixzz3TDzsTLKg

jw

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie