26 marca 2024

Spotkanie wielkanocne dla lekarzy seniorów – Klub Lekarza w Warszawie

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wraz z Towarzystwem Lekarskim Warszawskim zaprosiły na wielkanocne spotkanie i świąteczny posiłek około 70 lekarzy i lekarzy dentystów do Domu i Klubu Lekarza. Byliśmy na wydarzeniu wraz z władzami naszej izby.

 

 

Poniedziałkowe popołudnie, 25 marca br., w siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego od 14:00 gwarno. Seniorzy lekarze i lekarze dentyści, członkowie naszej izby, przybyli na spotkanie z okazji Wielkiejnocy. Frekwencja dopisała, apetyty też. Była okazja do porozmawiania z dawno niewidzianymi znajomymi, były wzruszenia i wspólne zdjęcia.

 

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń świątecznych Olgi Rostkowskiej, wiceprezes ORL w Warszawie. – Życzę Państwu wiosny w sercu i wiosennej aury na zewnątrz – powiedziała.

 

Włodzimierz Cerański, przewodniczący Komisji ds. Emerytów i Rencistów ORL w Warszawie, członek Komisji ds. Kultury, chirurg i artysta malarz z zamiłowania, po złożonych życzeniach podziękował gospodarzowi wydarzenia, prezesowi TLW, prof. nadzw. dr. hab. n. med. Jerzemu Jurkiewiczowi, za ugoszczenie lekarzy seniorów w Klubie Lekarza i współorganizację „jajeczka”. 

– Jesteście Państwo u siebie, to Wasze miejsce, cieszę się, że możecie tu być, że możemy się spotkać i razem spędzić ten przedświąteczny czas – powiedział prof. Jerzy Jurkiewicz.

 

Podano tradycyjne wielkanocne potrawy: żurek oraz pieczeń rzymską z jajkiem oraz ciasta. Zainicjowano dyskusję nt. różnic między żurkiem a barszczem białym.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie