8 września 2007

Sport – VI Mistrzostwa Polski Lekarzy i Pracowników Ochrony Zdrowia w Ringo

Przy pięknej, słonecznej pogodzie 70 zawodniczek i zawodników z dwóch państw walczyło w sześciu kategoriach indywidualnych i jednej zespołowej. Murawa boiska stadionu MOSiR w Radomiu zapraszała po nocnym deszczu do gry bez obuwia, z czego skorzystała niemała liczba zawodników. Gościliśmy lekarzy pracujących ponad 20 lat w Niemczech, którzy wielokrotnie przyjeżdżali na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo, a w tym roku – rozgrywane łącznie z Mistrzostwami Lekarzy.

W klasyfikacji uczestników zwyciężyła ekipa Radomia (187 pkt), przed Warszawą (131 pkt) i Niemcami (80 pkt). Za zwycięstwo w tej kwalifikacji, na ręce dr. Mieczyslawa Szatanka, został wręczony puchar przechodni NIL.
Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli: Ewa Mosiołek z Radomia i Mateusz Chromiński ze Słupska (sześciolatki z zerówki) oraz siedmioletnia Alissa Kociszewska z Niemiec.
Zwycięzcy otrzymali piękne medale – dar Naczelnej Izby Lekarskiej, puchary, dyplomy i kółka ringo – dar Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz Delegatury Radomskiej, a także nagrody rzeczowe, ufundowane przez szpitale radomskie (miksery, suszarki, termosy, komplety porcelanowe, radia turystyczne, zestawy biurowe).
Wszyscy uczestnicy obiecali, że na wakacje zabiorą kółka do gry w ringo i będą doskonalić swoje umiejętności, aby w roku przyszłym zająć miejsca medalowe w siódmych mistrzostwach.

Krystyna Anioł-Strzyżewska
prezes PTR