28 maja 2015

25 lat samorządu lekarzy w mundurach

Uroczysta konferencja pod patronatem wicepremiera, ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka była okazją do przypomnienia historii i roli samorządu lekarskiego w wojsku, a także wręczenia odznaczeń zasłużonym lekarzom i pracownikom Wojskowej Izby Lekarskiej.

– Cały samorząd lekarski obchodzi 25-lecie reaktywacji izb lekarskich, również i my świętujemy jubileusz 25-lecia – podkreślił Jan Sapieżko, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej WIL. – Nasza izba jest młoda. W poprzednich okresach takich tradycji w wojsku nie było. Jesteśmy jedynym samorządem zawodowym, który działa w resorcie obrony narodowej.
„Izba wspiera proces kształcenia oraz doskonalenia kompetencji zawodowych wojskowego środowiska lekarskiego. Zrzesza ponad 4 tys. lekarzy wypełniających swoje zawodowe posłannictwo na rzecz resortu obrony narodowej” – napisał Maciej Jankowski, wiceminister obrony narodowej, w liście do uczestników konferencji. Grzegorz Gierelak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, zapewnił, że WIM, największa jednostka wojskowej służby zdrowia, jest do dyspozycji wszystkich lekarzy wojskowych, otwarta na potrzeby ich kształcenia.
– Jesteśmy dumni, że Wojskowa Izba Lekarska działa na naszym terenie, i zaprzyjaźnieni z nią – powiedział dr Andrzej Sawoni, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Gratulując jubileuszu, przekazał na ręce prezesa Jana Sapieżki Medal im. dr. Jerzego Moskwy, pierwszego przewodniczącego ORL w Warszawie. Warszawski samorząd lekarski przyznał to wyróżnienie Wojskowej Izbie Lekarskiej dla upamiętnienia 25-lecia jej istnienia.

ach