17 kwietnia 2004

Kozienicki klub ma 10 lat
Klub turystyczny „Pro-mile” z Kozienic w roku 2003 obchodził dziesięciolecie działalności. Nasze imprezy turystyczne od lat spotykają się z życzliwym zainteresowaniem Koleżanek i Kolegów. W roku jubileuszu postanowiliśmy zaskoczyć ich szczególnie atrakcyjnym programem.
W maju odbył się rejs mazurski. Płynęliśmy czterema łódkami – sportinami. Żeglowanie to przyjemność sama w sobie, ale nie zabrakło też innych atrakcji. Wzięliśmy udział w zlocie lekarzy-żeglarzy w Mikołajkach. Był on połączony z koncertem szantowym. Dla dzieci (i niektórych dorosłych) były to pierwsze kroki żeglarskie – nie szczędziliśmy im nauki i urządziliśmy żeglarski chrzest. Zdjęcia z rejsu ukazały się w „Pulsie” latem ubiegłego roku.
W czerwcu miała miejsce priorytetowa impreza klubu – X Rajd Rodzinny „Magura 2003”. Wzięło w nim udział 60 uczestników, w tym 20 dzieci lekarzy. Poza wędrówką bezdrożami Beskidu Niskiego niewątpliwymi atrakcjami rajdu (szczególnie dla dzieci) były: nocleg w schronisku górskim, ognisko, udział w wieczorze folkloru łemkowskiego i zwiedzanie cerkwi w Bartnem.
Od kilku lat regularnie pływamy kajakami – we wrześniu spłynęliśmy całym dolnym biegiem Rospudy w Puszczy Augustowskiej (ok. 50 km). Impreza była trudna – dwa dni na odludziu. Wszystko, co potrzebne, trzeba było mieć w kajaku. Można było liczyć tylko na siebie.
Rok zakończyliśmy wspólnym sylwestrem w Gorcach.
Zarząd klubu

V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim
Komitet Organizacyjny V Międzynarodowych Mistrzostw Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim zaprasza do udziału w zawodach organizowanych pod patronatem Bydgoskiej Izby Lekarskiej, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy oraz TVP w Bydgoszczy. Zawody odbędą się 10 i 11 września 2004 r. na strzelnicy w Osiu – malowniczej miejscowości nad Zalewem Wdeckim w województwie kujawsko-pomorskim. Spotkanie rozpocznie się w piątek przy ognisku (dzik z rusztu, muzyka i myśliwskie opowieści). Otwarcie zawodów w sobotę o godz. 9.00. Do dyspozycji ośrodek „Geowita” w Tleniu (3 km od strzelnicy).
Zgłoszenia z adresem prosimy wysyłać do 30 maja 2004 br. – listownie: Klinika Ortopedii AM, 85-094 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 9; – telefonicznie (SMS):
(0) 601993222; – przez Internet: jedmar@ozzl.org.pl Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy ankietę wraz z dokładnym harmonogramem imprezy.

Marek JEDWABIŃSKI, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Zawody strzeleckie
Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie oraz Lekarski Klub Strzelecki Dziewiątka przy OIL w Warszawie zaprasza na Otwarte Mazowieckie Zawody Strzeleckie Medyków. Zawody zostaną przeprowadzone w konwencji open (klasyfikacja wspólna dla kobiet i mężczyzn), w konkurencjach: pistolet standardowy (małokalibrowy) 20+20+20 oraz pistolet centralnego zapłonu 10+10. Zawody odbędą się 15 maja br. w strzelnicy sportowej Klubu Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie. Początek – godz. 10. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia: (07-100 Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy 10; tel. (25) 691-73-08; (25) 792-45-59; GSM: (0) 608429121; fax: (25) 691-73-08; e-mail: radek@poczta.fm – oraz wniesienie opłaty startowej (80 zł).

Piknik i wielobój myśliwski
W dn. 1-3 maja br. w Tułowicach, w Borach Niemodlińskich (woj. opolskie), odbędzie się piknik i wielobój myśliwski o nagrodę „Złotego Byka”. W programie m.in. zawody strzeleckie, ognisko i tańce. Termin nadsyłania zgłoszeń: 18.04.2004 – faksem: (77) 474 65 46. Wszelkie informacje: tel. (77) 454 00 07, (0) 501 257 214 , (0) 602 351 903.

II Ogólnopolski Turniej Golfa Stomatologów
Turniej połączony z konkursem „Złotego Dołka”, na terenie pola golfowego „Lipowy Most” w Puszczy Knyszyńskiej, k. Białegostoku: 5-6 czerwca 2004 r. Organizatorzy zapewniają: wyżywienie oraz nocleg. W programie: nauka gry w golfa, turniej o puchar „Kol-Dental”, konkurs „Złotego Dołka”, w którym nagrodą jest samochód, uroczysty bankiet,
przeloty balonem, profesjonalny pokaz sztucznych ogni. Dla zainteresowanych dojazd z Warszawy do Białegostoku. Całkowity koszt 650 zł. Zgłoszenia tel. (22) 6138679.

Lekarski Rejs Rodzinny
Lekarski Klub Żeglarski „Bocianie Gniazdo”, Fundacja „Lekarskie Żagle” Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie we współpracy z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy zapraszają lekarzy wraz z rodzinami do wzięcia udziału w Lekarskim Rejsie Rodzinnym na Wielkich Jeziorach Mazurskich w dn. 26-30 maja 2004 r.
Dojazd do Mikołajek we własnym zakresie (parking strzeżony). Uczestnicy: rodziny lekarskie i farmaceutyczne, zaproszeni goście, nasi przyjaciele i znajomi, sponsorzy.
Jachty: 6-osobowe, kabinowe – Sasanka 660 Supernowa, dł. 6,60 m, pow. żagli 20 m2, 7-osobowa Sasanka VIVA, dł. 7 m, liczba osób na łodzi: sternik + 5-osobowa załoga. Trasa: Szlak Wielkich Jezior. Koszt: ok. 50 zł od osoby za cały rejs (bez wyżywienia).
Program: środa od 18.00 – okrętowanie na łodziach, 20.00 – wspólna kolacja, czwartek – rejs w kierunku Rynu, 20.00 – ognisko, nocleg w Rynie („Wichrowe Wzgórza”), piątek – pływanie po Jeziorze Ryńskim, 20.00 – kolacja u „Konrada Wallenroda”, sobota – rejs w kierunku Mikołajek – cumowanie w porcie ok. 17.00, 20.00 – koncert zespołu „Kliper” w wiosce żeglarskiej w Mikołajkach, niedziela – pływanie po Jeziorze Mikołajskim, zakończenie rejsu o 16.00.
Zapisy i wpłaty do 30 kwietnia 2004 r. Stały kontakt: Mieczysław Szatanek – tel. (48) 36-15-234; (0) 601-80-83-80; Michał Szatanek – komandor klubu
– tel. (0) 607-211-196; e-mail: bocianiegniazdo@radom.net, witryna: http://www.bocianiegniazdo.radom.net Przewidujemy chrzest naszej łodzi. Zapraszamy!
Rada i Zarząd Klubu

UWAGA! Trwają zapisy na kursy i obozy. Informacje w Internecie pod ww adresem.