1 marca 2021

Szczepionki przeciwko grypie z OIL w Warszawie

Z zapewnionych przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie szczepionek przeciwko grypie skorzystało ponad 1 tys. osób. Akcja została przeprowadzona między 3 a 18 grudnia.

Z przekazanych izbie przez Agencję Rezerw Materiałowych 5 tys. szczepionek skorzystało 1280 osób. Większość odebrała swoje dawki na miejscu, w siedzibie izby w Warszawie, przy ul. Puławskiej 18. Z tej opcji skorzystało 849 osób.

OIL w Warszawie zapewniła też możliwość zaszczepienia się w pięciu różnych punktach. Cztery znajdowały się w obrębie Warszawy (przychodnie przy ul. Madalińskiego, Soczi, Jaćwingów i Chełmskiej), a piąty w Radomiu. Ze szczepienia w przychodni od 7 do 18 grudnia skorzystało 431 osób.

Program szczepień został zrealizowany we współpracy z Okręgową Izbą Aptekarską w Warszawie, a patronatem honorowym objęli go: główny inspektor sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, rzecznik praw pacjenta i Matki Lekarki.

Akcję „Szczepimy – chronimy” Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie przeprowadziła już po raz trzeci. Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie oferowane były lekarzom i lekarzom dentystom (w tym stażystom).

W styczniu OIL w Warszawie przeprowadziła też akcję zapisów dla lekarzy i lekarzy dentystów na szczepionki donosowe przeciwko grypie dla dzieci oraz uruchomiła procedurę zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19. <

mn