22 maja 2003

Jubileusz dr. Janowskiego

Najstarszy członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie – dr Władysław Janowski – 26 kwietnia skończył 100 lat!

Dr Janowski urodził się na Ukrainie, w majątku Zbarażówka, w carskiej Rosji. Medycynę studiował już w wolnej Polsce, na Akademii Medycznej w Warszawie. Został internistą i całe życie pracował w lecznictwie otwartym, zajmował się także homeopatią. W czasie okupacji był w Armii Krajowej. Brał udział w Powstaniu Warszawskim.
Po wojnie nadal pracował w stolicy, w wielu przychodniach rejonowych: na Saskiej Kępie, Targówku, Solcu, był również lekarzem PCK. Pracował bardzo długo, do 95. roku życia prowadził prywatną praktykę i przyjmował w przychodni rejonowej na Solcu.
Wraz z żoną Leokadią wychowali córkę Ewę, mają także 2 wnuczki. Jubilat cieszy się dobrym zdrowiem, w dalszym ciągu ma – jak mówią najbliżsi – sprawny umysł, dobrą pamięć i poczucie humoru. Jego receptą na zachowanie dobrej kondycji jest umiarkowanie w jedzeniu i piciu.
Redakcja „Pulsu” przyłącza się do serdecznych życzeń dla Jubilata, które złożyła Mu Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.