9 stycznia 2017

U nas w samorządzie

24-godzinna opieka prawna dla lekarzy i lekarzy dentystów z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

Lekarze i lekarze dentyści – członkowie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, korzystają z szybkiej i nieodpłatnej pomocy prawnej kancelarii prawnej Lex Secure, która udostępnia członkom samorządu lekarskiego działającą całodobowo linię pod numerem tel. 501-538-539.

Oferta Lex Secure dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie to m.in.:

– nielimitowana liczba zapytań w trybie określonym zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług „Lex Secure Twoja Opieka Prawna” zamieszczonym na stronie internetowej www.opiekaprawna.pl,

– nieograniczony zakres prawny,

– gotowe szablony i wzory dokumentów prawnych w ramach systemu Bazy Wzorów Dokumentów Lex Secure,

– rozwiązanie problemu w 24 godziny; w przypadku pytań skomplikowanych termin ustalany jest indywidualnie.

24h Infolinia Prawna

501-538-539

biuro@opiekaprawna.pl

www.opiekaprawna.pl

OC w składce Na samorząd lekarski

Program grupowego ubezpieczenia OC lekarzy i lekarzy dentystów, członków OIL w Warszawie

– Warunki programu są zgodne z rozporządzeniem ministra finansów z 22 grudnia 2011 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą (DzU nr 293, poz. 1729). Do zawarcia takiego ubezpieczenia zobowiązani są lekarze i lekarze dentyści, prowadzący praktykę zawodową (tj. mający zarejestrowaną działalność gospodarczą).

– Do programu mogą przystąpić również – na zasadach ubezpieczenia dobrowolnego – lekarze i lekarze dentyści, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej, pracujący jako wolontariusze, zatrudnieni na umowie o pracę lub umowie-zleceniu.

– Sumy gwarancyjne w obu powyższych wariantach są takie same: 75 tys. euro – jedno zdarzenie, 350 tys. euro – wszystkie zdarzenia.

– Miejscem wykonywania świadczeń medycznych przez lekarza i lekarza dentystę jest
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
.

– Udział w programie nie wyklucza zawarcia przez ubezpieczonego, we własnym zakresie, dodatkowego ubezpieczenia OC (tzw. ubezpieczenia nadwyżkowego). Otrzymuje on 25-proc. zniżkę na to ubezpieczenie (w ramach programu PZU zorganizowanego przez APRIL Polska Medbroker).

– Lekarze i lekarze dentyści uczestniczący w programie otrzymują także dodatkowo, na podstawie wydanej karty klienta PZU, 20-proc. zniżkę na ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne.

– Organizatorem programu, ubezpieczającym i płatnikiem składek ubezpieczeniowych jest OIL w Warszawie.

Szczegółowe informacje i formularz na stronie: www.izba-lekarska.pl,  a także u operatora programu w siedzibie OIL w Warszawie, przy ul. Puławskiej 18; Punkt Obsługi Lekarza April Polska Medbroker, tel. (+48) 508-504-318, 508-504-332, e-mail: lekarz.medbroker@pl.april.com