26 kwietnia 2018

Chcę być reprezentantem woli lekarzy

dziś i jutro

Łukasz Jankowski

prezes ORL w Warszawie

Stało się! Lekarz rezydent został prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Zwyciężyła potrzeba zmian. Delegaci uwierzyli, że środowisko młodych lekarzy potrafi dobrze pokierować izbą. Zaufali przedstawionej przeze mnie wizji samorządu lekarskiego, uznając młody wiek za atut i gwarancję energicznych działań.

Wierzę, że doświadczenie wyniesione z pracy w Porozumieniu Rezydentów oraz wiedza z zakresu zarządzania zdobyta na podyplomowych studiach menedżerskich zapewnią mi skuteczne działanie dla dobra naszej społeczności. Wsparcie i wola współdziałania ze strony lekarzy – i tych starszych, i tych młodszych – odczuwane przeze mnie od momentu wyboru na stanowisko prezesa, pozwalają z optymizmem rozpocząć pracę.

Przed wyborami zapowiadałem przyspieszoną ewolucję izby. Chcę połączyć w samorządzie energię, ideowość i bezkompromisowość młodych lekarzy z doświadczeniem, wiedzą i dokonaniami starszego pokolenia. Chcę zmiany kursu izby lekarskiej – planuję odejście od urzędu lekarskiego na rzecz pełnego idei samorządu zawodowego. Chcę, żebyśmy mogli utożsamiać się z naszym samorządem.

Będę optymalizował wydatki, bo czuję odpowiedzialność za nasze lekarskie pieniądze, których dysponentem jest izba. Podejmując decyzje, będę zadawał sobie pytanie, czy tego właśnie oczekują lekarze – członkowie naszej izby. Jaką odniosą z tego korzyść?