28 czerwca 2015

XII Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych

W kwietniu 2015 r. na Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych. Niestety, choć piękna pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych wyników, tegoroczna frekwencja była nieco niższa od ubiegłorocznej. Wśród startujących i kibiców panowała jednak wspaniała atmosfera. W zawodach wystartowało pięciu lekarzy. Oto zestawienie (w kolejności alfabetycznej) ich osiągnięć medalowych: Konrad Bońda (kategoria M45) – 2 złote medale (speerorama, rzut granatem), 3 srebrne (shotorama, rzut młotem szkockim, rzut ciężarem 25 kg), 4 brązowe (schockorama, rzut dyskiem antycznym, rzut cegłą, rzut ciężarkiem); Włodzimierz Dłużyński (kategoria M45) – 3 srebrne medale (speerorama, rzut granatem, rzut dyskiem antycznym); Jerzy Foerster (kategoria M60) – 1 srebrny medal (rzut cegłą); Mariusz Gurzęda (kategoria M55) – 2 złote medale (schockorama, rzut dyskiem antycznym, w obydwu konkurencjach były to najlepsze wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych), 2 srebrne (rzut młotem szkockim, rzut ciężarkiem), 1 brązowy (rzut ciężarem 25 kg); Zenon Krukowski (kategoria M70) – 2 złote medale (speerorama, rzut granatem), 3 srebrne (rzut młotem szkockim, rzut cegłą, rzut ciężarkiem), 1 brązowy (schockorama).
Teraz trzeba przygotować się do kolejnych startów. Do zobaczenia na stadionie!

Konrad Bońda

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

27.06-28.06.2015 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu, przy ul. J. Bema 23/29, odbędą się IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Zawody zostaną rozegrane w ramach XXV Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Lekarze rywalizować będą w kategorii „open”. Medale w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty, z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.
MPL rozgrywane będą w następujących konkurencjach: biegi na 100, 200, 400, 1500 i 5000 m, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut młotem. Możliwe jest poszerzenie listy konkurencji w przypadku zainteresowania zawodników startem w konkurencjach nieujętych w wykazie.
Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem, tel.: 504-10-13-75, e-mail: julekp@onet.pl
Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw zamieszczone są na stronie http://www.pzwla.eu

Julian Pełka
przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXV MPW i IV MPL

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

W maju br. do Włodawy zjechali lekarze motocykliści zrzeszeni w klubie DoctorRiders. Dla mnie była to sentymentalna wyprawa w przeszłość. W 1981 r., wraz z kolegami z ówczesnej AM w Warszawie, byłem we Włodawie na obowiązkowym obozie wojskowym. Już dawno nie ma tej jednostki wojskowej, a Okuninka nad Jeziorem Białym zmieniła się nie do poznania. Jezioro jest jak dawniej piękne i czyste. Przez cztery dni poznawaliśmy wielokulturową, bogatą w cuda architektury sakralnej i przyrody ziemię włodawską. Koncert w synagodze był prawdziwą ucztą duchową. Odbywały się tradycyjne parady, zabawy i spotkania towarzyskie. W niedzielę ponad 100 maszyn rozjechało się we wszystkie zakątki Polski. Wszyscy dotarli do domu szczęśliwie.
Zapraszam koleżanki i kolegów lekarzy zarażonych wirusem motocyklizmu do aktywnego uczestnictwa w działalności naszej sekcji motocyklowej DR, jak również ogólnopolskiego klubu lekarzy motocyklistów DoctorRiders, z siedzibą w OIL w Łodzi.

Krzysztof Sankiewicz
szef sekcji motocyklowej DR

Sportowa integracja przy zielonym stoliku

Już po raz czwarty przedstawiciele zawodów zaufania publicznego rywalizowali o medale mistrzostw Polski. Organizatorami imprezy były warszawskie izby: budownictwa i lekarska, oraz Warszawski Związek Brydża Sportowego pod wodzą inżyniera Jerzego Kotowskiego. Zawody odbyły się 15-16 maja w gościnnej siedzibie Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Walczono w turniejach: indywidualnym, par na zapis maksymalny, par na punkty meczowe, drużynowym, oraz w klasyfikacji generalnej. Większość medali zdobyli inżynierowie budownictwa, wyprzedzając lekarzy. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli warszawscy inżynierowie Andrzej Ziomek przed Lechosławem Piotrowskim, a w kategorii pań Zofia Zaręba, stomatolog z Warszawy, przed lekarką Agnieszką Jonczyk i radcą prawnym Agatą Jędrysek. Brązowy medal w turnieju drużynowym zdobyli warszawscy lekarze: Agnieszka Jonczyk, Zofia Zaręba, Krzysztof Makuch oraz Krzysztof Jędrzejowski. Najlepszym brydżystą wśród lekarzy okazał się stomatolog z Bielska-Białej Leszek Krzeczek, grający w parze ze śląskim inżynierem budownictwa Kazimierzem Ciosem, przed warszawiakami Krzysztofem Makuchem i Wojciechem Koconiem. Z lekarek najlepsze wyniki osiągnęły warszawianki: Zofia Zaręba przed Agnieszką Jonczyk i Zofią Hordyńską. W grupie doradców podatkowych zwyciężył Piotr Zawiślak z Lublina, w grupie weterynarzy – Marek Klamczyński, w grupie biegłych rewidentów – Dariusz Puczyński, wśród radców prawnych – Michał Otmianowski, wśród adwokatów – Paweł Rybiński, dziekan OIA w Warszawie.
W dekoracji medalistów uczestniczyli wiceprezes ORL Marta Klimkowska-Misiak, przewodniczący MOIIB Mieczysław Grodzki oraz prezes WZBS Tadeusz Luzak. Wysoko ocenili poziom sportowy i organizacyjny zawodów, które weszły do kalendarza PZBS jako „misja”, której celem jest integracja reprezentantów zawodów zaufania publicznego.

Krzysztof Makuch