2 czerwca 2017

Lekarze trochę pobiegają

Sport

Wielkimi krokami zbliżają się 4. Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie. Niezwykłe zawody odbędą się 25 czerwca, ale już teraz warto zgłosić swój udział.

Lekarskie zmagania tradycyjnie będą towarzyszyć Pół-maratonowi Radomskiego Czerwca ’76, czyli imprezie, która z każdym rokiem zyskuje na prestiżu i popularności. Nic dziwnego, że organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zgłoszeń od biegaczy chcących pokonać trasę (nieco ponad 21 km) atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i prowadzącą najładniejszymi zakątkami Radomia, z metą zlokalizowaną na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Czy w mistrzostwach lekarzy też zanotujemy wysoką frekwencję? Przekonamy się w dniu zawodów, choć ze zgłoszeniem nie trzeba czekać do tego czasu. Do 22 czerwca prowadzone są bowiem internetowe zapisy chętnych na stronach: www.polmaratonradom.pl i www.sportmaniacs.com/pl/races/search/mazowieckie. 24 i 25 czerwca będzie można zgłosić swój akces w biurze zawodów. Opłaty startowe wynoszą: 45 zł w przypadku wpłaty przelewem do 15 maja, 60 zł – przy wpłacie przelewem do 22 czerwca, i 80 zł – przy wpłacie gotówką w biurze zawodów. Do startu w półmaratonie dopuszczeni zostaną lekarze i lekarze dentyści, którzy posiadają prawo wykonywania zawodu na terenie RP oraz mają aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o stanie zdrowia. Uwaga! W zgłoszeniu należy podać numer prawa wykonywania zawodu. Każdy uczestnik mistrzostw otrzyma koszulkę oraz pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc 1.–6. w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet dostaną okolicznościowe puchary, podobnie jak biegacze, którzy staną na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych. Organizatorami 4. Mistrzostw Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie są: Delegatura Radomska Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, prezydent miasta Radomia oraz stowarzyszenie „Biegiem Radom!”.

raf