18 listopada 2013

Puls słowa

Jury iv Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Prozatorskiego dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów „Puls słowa” w składzie: Zdzisław Tadeusz Łączkowski – przewodniczący, Alina Chraboł-Sura, Zbigniew Irzyk oraz Maria Żywicka-Luckner (Majka) – sekretarz, po zapoznaniu się z 175 utworami poetyckimi i 22 prozatorskimi, w kategorii poezja przyznało: I nagrodę Renacie Palidze z Gorzowa Wielkopolskiego, II nagrodę Piotrowi Piątkowi z Kołobrzegu, III nagrodę ex aequo Waldemarowi Hładkiemu z Krakowa i Irennie Senderek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Z naszej izby wyróżnienia otrzymali: Zbigniew A. Łobodziński, Maria Maślińska, Mieczysław Śmiałek, Ewa Rudnicka, Piotr Edward Gołębski oraz Grzegorz Dziekan.
W kategorii proza przyznano: I nagrodę Magdalenie Tyszkiewicz z Gdyni, II nagrodę Włodzimierzowi Zakrzewskiemu z Sopotu, III nagrodę Maciejowi Andrzejowi Zarębskiemu z Zagnańska. Z naszej izby wyróżnienie otrzymał Kamil Chorążka.
Jury składa podziękowania Naczelnej Izbie Lekarskiej, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie oraz Dyrekcji SZPZLO Warszawa-Praga Północ za pomoc w organizacji konkursu.

Zdzisław Tadeusz Łączkowski

Pokonkursowo
Już po raz czwarty wyłoniono laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Prozatorskiego dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów „Puls słowa”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 21 września 2013 r. w klubie „Za kulisami” w muszli Parku Praskiego. Zgłaszane teksty, różnorodne w formie i treści, z roku na rok coraz bardziej zachwycają jurorów. – Piszecie coraz lepiej, piszecie bardzo dobrze – zapewniał laureatów Zdzisław Tadeusz Łączkowski, przewodniczący jury, związany z konkursem od początku. Podobnego zdania był Zbigniew Irzyk, krytyk literacki, bardzo przychylny lekarzom prozaikom i lekarzom poetom. Znakomity koncert Joanny Vorbrodt z zespołem dodał ducha poezji temu bardzo literackiemu spotkaniu, a pokonkursowa „Antologia” na wiele wieczorów zaczaruje niejednego czytelnika.

Maria Żywicka-Luckner (Majka)