27 czerwca 2018

Prezydium ORL

8 czerwca 2018 r. na pierwszym posiedzeniu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie VIII kadencji wybrano Prezydium Rady.

Skład Prezydium:

Łukasz Jankowski – prezes ORL. Rozpoczął pracę w zawodzie w 2012 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z nefrologii. Pracuje w Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM w Warszawie na stanowisku lekarza rezydenta. Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Członek ORL w okresie 2014–2018.

Jarosław Biliński – wiceprezes ORL, dr n. med. Rozpoczął pracę w zawodzie w 2014 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z hematologii. Pracuje w Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM w SPCSK w Warszawie. Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Krzysztof Madej – wiceprezes ORL, dr n. med., chirurg. Rozpoczął pracę w zawodzie w 1979 r. Pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej WUM w SPCSK w Warszawie na stanowisku adiunkta. W poprzednich kadencjach był sekretarzem ORL, członkiem ORL, członkiem Prezydium ORL, członkiem NRL, dwukrotnie prezesem NRL.

Dariusz Paluszek – wiceprezes ORL ds. lekarzy dentystów. Rozpoczął pracę w zawodzie w 1992 r. Lekarz dentysta. Właściciel Specjalistycznej Przychodni Stomatologicznej Multidental w Warszawie. W poprzednich kadencjach był członkiem ORL, członkiem Komisji ds. Rejestracji i Prawa Wykonywania Zawodu.

Mieczysław Szatanek – wiceprezes ORL, przewodniczący Delegatury Radomskiej. Rozpoczął pracę w zawodzie w 1980 r. Ginekolog położnik, posiada specjalizację z anestezjologii I stopnia. Pracuje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na stanowisku kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. W poprzednich kadencjach był delegatem na OZL, członkiem ORL, prezesem ORL, członkiem NRL.

Jan Krzysztof Kowalczuk – skarbnik. Rozpoczął pracę w zawodzie w 1975 r. Chirurg dziecięcy, pediatra. Pracował w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Członek Zarządu Regionu Mazowieckiego OZZL. W VII kadencji samorządu lekarskiego był delegatem na Okręgowy Zjazd Lekarzy.

Marta Moczydłowska – sekretarz ORL. Rozpoczęła pracę w zawodzie w 2016 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z ginekologii i położnictwa. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie na stanowisku lekarza rezydenta.

Piotr Pawliszak – zastępca sekretarza ORL. Rozpoczął pracę w zawodzie w 2011 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z radiologii i diagnostyki obrazowej. Pracuje w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie na stanowisku młodszego asystenta.

Artur Drobniak rozpoczął pracę w zawodzie w 2012 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z położnictwa i ginekologii. Pracuje w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej WUM w Warszawie na stanowisku młodszego asystenta.

Tomasz Imiela rozpoczął pracę w zawodzie w 2012 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chorób wewnętrznych. Pracuje w Szpitalu Grochowskim w Warszawie.

Agnieszka Serwan rozpoczęła pracę w zawodzie w 2008 r. Specjalizacja wykonywana: rehabilitacja medyczna. Pracuje w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Wiceprzewodnicząca Porozumienia Rezydentów OZZL.

Mery Topolska-Kotulecka rozpoczęła pracę w zawodzie w 1992 r. Specjalizacja wykonywana: stomatologia zachowawcza. Pracuje we własnym gabinecie stomatologicznym w Warszawie. W poprzednich kadencjach była delegatem na OZL, sekretarzem Komisji Stomatologicznej, członkiem: ORL, Komisji Etyki Lekarskiej, Rady Funduszu Samopomocy.

Marek Wolski rozpoczął pracę w zawodzie w 2011 r. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii dziecięcej. Jest także absolwentem Szkoły Głównej Handlowej – kierunek zarządzanie i marketing.

• Rzecznik praw lekarza Monika Potocka
  • Mediator Andrzej Siarkiewicz
  • Pełnomocnik ds. zdrowia lekarzy Dorota Mazurek
  • Komisja ds. Rejestracji i Prawa Wykonywania Zawodu – przewodniczący Piotr Winciunas