2 czerwca 2013

Sportowa integracja samorządów zawodów zaufania publicznego przy zielonym stoliku

Już po raz drugi nasza izba we współpracy z Mazowiecką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Warszawskim Związkiem Brydża Sportowego zorganizowała Mistrzostwa Polski Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego w Brydżu Sportowym. Zawody, które odbyły się w maju br. w Warszawie, okazały się sukcesem organizacyjnym, a ich poziom sportowy był bardzo wysoki.
Faworytów inżynierów budownictwa, zeszłorocznych mistrzów w pierwszym turnieju indywidualnym, pokonał lekarz Krzysztof Makuch (OIL Warszawa), wyprzedzając inżynierów budownictwa Damiana Jędrzejewskiego i Mirosława Tekienia (inżyniera elektryka).
W turnieju na maxy zwyciężyli pierwszoligowcy – mistrzowie międzynarodowi Piotr i Rafał Wowkonowiczowie (MOIIB) przed lekarsko-aptekarską parą z Warszawy Robertem Wróblewskim i Andrzejem Pachecką oraz parą z MOIIB – Leonem Łobaczewskim i Jerzym Kotowskim. W turnieju na maxy mistrzami zostali Halina Kaleta (Śląska Izba Lekarska) z mężem Grzegorzem (Śląska Izba Doradców Podatkowych), a ich syn zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików. Srebro przypadło Lechosławowi Piotrowskiemu i Mirosławowi Tekieniowi (MOIIB), brąz parze z naszej izby – Zofii Zarębie (która jest stomatologiem protetykiem) i Krzysztofowi Makuchowi (ginekologowi).
W turnieju drużynowym złoto wywalczył team śląsko-warszawski Halina i Grzegorz Kaleta oraz Zofia Zaręba, Krzysztof Makuch. Srebrny medal zdobył team lekarsko-farmaceutyczny Renata Frutiger, Stanisław Stachelski, Andrzej Pachecka, Robert Wróblewski, a brązowy – Piotr i Rafał Wowkonowiczowie oraz Mirosław Tekień i Lechosław Piotrowski.
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Krzysztof Makuch (OIL Warszawa) – 97 pkt przed Grzegorzem Kaletą – 78 pkt oraz Piotrem Wowkonowiczem (MOIIB) – 72 pkt. W kategorii pań w klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła Zofia Zaręba (OIL Warszawa) – 74 pkt, II miejsce Halina Kaleta (ŚIL) – 68 pkt, a III lokatę Renata Frutiger – 27 pkt, która przyleciała specjalnie na zawody z Huston.

km