5 grudnia 2006

Nowoczesne oddziały w Międzylesiu

W październiku 2006 r. Międzyleski Szpital Specjalistyczny oddał do użytku dwa zmodernizowane Oddziały: Kardiologii i Chorób Naczyń oraz Wewnętrzny i Nefrologię.

Zostały one wyremontowane oraz wyposażone w nowy sprzęt. „Wszystko jest nowe oprócz personelu” – powiedział podczas otwarcia oddziałów dyrektor szpitala Jarosław Rosłon.
Na Oddziale Kardiologii i Chorób Naczyń, kierowanym przez prof. Tomasza Pasierskiego, oddano 49 łóżek (w tym 6 „R”) tworzących Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Z kolei Oddział Wewnętrzny i Nefrologii, którego ordynatorem jest dr Jacek Imiela, prawie podwoił liczbę łóżek. Oba zmieniły się nie do poznania. Zamiast ciasnych, wieloosobowych sal pacjenci mają do dyspozycji jasne, komfortowe, 1-, 2- oraz 3-osobowe pokoje z łazienkami.
Pieniądze na modernizację – 5 mln zł – wyłożył Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Dyrektor miedzyleskiej placówki zapowiada dalszą modernizację szpitala. Chce wyremontować pozostałe oddziały, zakończyć budowę zaplecza, zmienić lokalizację wejścia do szpitala, zreorganizować przyjęcia chorych, tj. oddzielić przyjmowanie pacjentów ze skierowaniem od tzw. przypadków ostrych, zmodernizować laboratoria, zbudować parkingi podziemne dla odwiedzających oraz odtworzyć park krajobrazowy na terenie przyległym do szpitala.
Dyr. Rosłon podkreśla, że wiele z tych inwestycji jest realizowanych lub ich projekty są już zatwierdzone. Pierwsze zostały wyremontowane oddziały, które mają największe obłożenie – dodaje.
O tym, że na następne inwestycje w szpitalu będą pieniądze, zapewniał podczas uroczystości otwarcia oddziałów wicemarszałek województwa mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz. „Widać wyraźnie, że pieniądze, które przekazaliśmy na modernizację, zostały właściwie wykorzystane. Mogę zapewnić, że na tym nie koniec. W planach są kolejne inwestycje” – powiedział.
Dodał, że życzy kierownictwu i pracownikom placówki, żeby o Międzyleskim Szpitalu pojawiało się coraz więcej takich anegdot, jak ta, którą słyszał ostatnio: „Podobno jeden z Waszych pacjentów, wchodząc na nowy oddział, zaprotestował, mówiąc, że chciał trafić do szpitala publicznego, a nie do prywatnej kliniki” – opowiadał wicemarszałek Roszkiewicz.
Rocznie w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie hospitalizuje się blisko 17 tys. pacjentów. Poradnie specjalistyczne udzielają ponad 75 tys. porad. Pracownie diagnostyczne szpitala wykonują rocznie ok. 500 tys. badań.
W styczniu 2006 r. szpital uzyskał Certyfikat ISO 9001:2000 w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego lecznictwa specjalistycznego, podstawowej opieki zdrowotnej, diagnostyki i rehabilitacji. Certyfikat jest potwierdzeniem, że w placówce stwierdzono zgodność systemu zarządzania jakością z normą PN-NE ISO 9001: 2000. Ü
AK

Archiwum