16 kwietnia 2007

Sport – Tenisowi muszkieterowie

W dn. 3-5 marca 2007 r. w Stalowej Woli zostały rozegrane X Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie Ziemnym.

Od dawna wiadomo, że lekarze-tenisiści reprezentują wysoki poziom sportowy, co potwierdziły mistrzostwa rozegrane w Stalowej Woli – trzeba też podkreślić: perfekcyjnie zorganizowane.
Turniej zdominowali lekarze z Warszawy, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli 5 tytułów mistrzowskich. Dzień przed finałami, podczas kolacji, padła nieśmiała sugestia: A może każdy z uczestników – Michał Jędrzejewski, Sławomir Stawicki, Andrzej Chmura, Krzysztof Migała – zdobyłby tytuł mistrza Polski? Marzenie dorosłych?
A może wiara w swoje umiejętności?
Następny dzień – finałów miał zweryfikować ambitne plany czwórki muszkieterów. Pierwszy wygrał Krzysztof Migała – ze swoim odwiecznym rywalem ze Śląska, Jerzym Soblem: 6/0, 6/2. Michał Jędrzejewski również szybko rozprawił się ze swoim przeciwnikiem – Robertem Telegą z Krakowa: 6/4, 6/3, oszczędzając siły na pojedynek w najmłodszej kategorii open, który miał zostać rozegrany w tym samym dniu. Dramatyczny pojedynek z wielokrotnym mistrzem Polski Zdzisławem Hrynkiewiczem z Białegostoku stoczył Andrzej Chmura. Pierwszego seta wygrał Andrzej w tie-breaku: 7/6, w drugim zaś przegrywał:
2/5 i 15/40. Znawcy tenisa wiedzą, że przy takim wyniku należy już myśleć o następnym secie, ale Andrzej – myślał o wygranej. Z chirurgiczną dokładnością (wiadomo, chirurg) odcinał od zwycięstwa swojego przeciwnika, zdobywając kolejno 5 gemów. Ostatnia piłka i głośny okrzyk zwycięstwa. Pierwszy start w turnieju i tytuł mistrzowski. Debiut marzenie. Brawo, Andrzeju!
Sławek Stawicki stoczył piękny pojedynek z wielokrotnym mistrzem Polski, Marcinem Wrońskim. Trybuny typowały zwycięstwo Marcina, ale my, zawodnicy z Warszawy, wiedzieliśmy, że Sławek jest w wybornej formie i odniesie sukces. Pierwszy trudny set: 7/6 dla Sławka. W drugim – cała gama genialnych zagrań wolejowych i łatwe zwycięstwo: 6/1 kardiologa z Warszawy. Marcin załamany. Mamy czwarty złoty medal! Piąty tytuł to formalność… Niżej podpisany wygrał z Jackiem Kowalem ze Stalowej Woli: