14 września 2008

II Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej

Cieszy fakt, że coraz więcej lekarek i lekarzy uprawia tę piękną dyscyplinę sportu. Wpłynęło to niewątpliwie na wysoki poziom zawodów i zaciętą walkę o każdy punkt (kilkakrotnie o medalach decydowały małe punkty). Morski klimat, słoneczna pogoda i brak kamieni (w zeszłym roku utrudniały rywalizację) niwelowały skutki silnego wiatru, który wymagał od zawodników nie tylko wszechstronności, ale i umiejętności przewidywania (co towarzyszy nam w pracy na co dzień).
Wśród pań złoto wywalczyły poznanianki, obrończynie tytułu z ubiegłego roku: Elżbieta Buszkiewicz i Monika Ciesielska. O medalach srebrnym i brązowym decydowała jedna wygrana piłka. O tę jedną piłkę lepsze były srebrne medalistki z Katowic: Małgorzata Kusak i Bibiana Rosak, brąz zaś zdobyła druga para poznańska: Hanna Winiarczyk i Iwona Urbaniak.
W turnieju +45 również decydowały małe punkty. Dzięki wysokim zwycięstwom nad pozostałymi parami złoty medal obronili nasi reprezentanci:
Zbigniew Surowiec
i Krzysztof Makuch. Wyprzedzili sensacyjną parę: organizatora zawodów i najstarszego uczestnika Macieja Mrożewskiego
z najmłodszym „seniorem” Hubertem Czerniakiem. Medal brązowy przypadł zeszłorocznym wicemistrzom: Markowi Szymczakowi i Juliuszowi Szymańskiemu. W najliczniej obsadzonym turnieju mikstów wygrała para poznańsko-szczecińska: Magdalena Samisz i Cezary Sierant (zeszłoroczni brązowi medaliści), przed parą lubelsko-szczecińską: Moniką Ciesielską i Radosławem Jankiem. Brąz przypadł małżeństwu Małgorzacie i Wojciechowi Kusakom ze Śląskiej Izby Lekarskiej. Nasza para Martyna Mickiewicz-Makuch – Krzysztof Makuch wywalczyła 5.-6. miejsce, przegrywając tylko z medalistami 19:21, a para: Anna Żukowska – Zbigniew Surowiec zajęła miejsce 9.-11.
W prestiżowym turnieju open triumfowali lekarze Śląskiej Izby Lekarskiej: Wojciech Kusak, Tomasz Pałka (złoto), Michał Fatyga i Przemysław Rosak (srebro). Medal brązowy zdobyli zeszłoroczni mistrzowie ze Szczecina: Maciej Lewandowski i Tomasz Kucharczyk, którzy pokonali warszawskich seniorów: Zbigniewa Surowca i Krzysztofa Makucha.

Krzysztof MAKUCH
Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć zostały zamieszczone na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej:http://www.hipokrates.org