18 listopada 2019

Najlepsi tenisiści wśród lekarzy

Już po raz 16. radomscy lekarze spotkali się na korcie, by wziąć udział w tenisowym turnieju „U Medyków”. Impreza jest nie tylko sportową rywalizacją, ale również świetną okazją do integracji środowiska.

Turniej rozegrany został na kortach Radomskiego Klubu Tenisowego Return. Rywalizowano w dwóch kategoriach: singlu oraz deblu. Większość uczestników stanowili mężczyźni, tylko w grze podwójnej wystartowała para mieszana.

Podobnie jak w latach ubiegłych prym wiodły trzy rodziny lekarskie: Krzysztofa Jarosza, Dariusza Buczyńskiego oraz Janusza Romanowskiego. Janusz Romanowski triumfował w grze singlowej, Krzysztof Jarosz i Dariusz Buczyński – w deblu. Sędzią głównym zawodów był Adam Durasiewicz, eksmistrz Polski w tenisie ziemnym.

Turniej „U Medyków” tradycyjnie odbywał się w atmosferze piknikowej, czemu sprzyjała piękna pogoda. Na trybunach zasiadło wielu kibiców żywiołowo dopingujących tenisistów. Nie zabrakło poczęstunku, wieczorem zaś, przy grillu, odbyło się spotkanie integracyjne.

Nasze zawody są znakomitą okazją do aktywnego wypoczynku fizycznego i psychicznego dla osób związanych ze służbą zdrowia, na co dzień pracujących w warunkach bardzo stresogennych – mówi Dariusz Buczyński, kardiolog i pomysłodawca turnieju zorganizowanego pod patronatem Delegatury Radomskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, z aktywną pomocą radomskiej Fundacji na rzecz Promowania Zdrowia, Sportu i Talentów Salus et Facultas.

Kolejny Turniej Ziemi Radomskiej
w Tenisie Ziemnym „U Medyków” już za rok.                                      raf