5 października 2021

Medale i OIL Sport Event

Komisja Sportu ORL w Warszawie przyznała nagrody w ramach programu OIL Sport Mistrz przeznaczonego dla wybitnych lekarzy-sportowców z naszej izby. Nad Bałtykiem natomiast odbył się obóz kitesurfingowy współfinansowany przez izbę w ramach programu OIL Sport Event.

Każdy wyróżniony sportowiec otrzymał nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Komisja Sportu uhonorowała wszystkich zgłoszonych kandydatów. – Mam nadzieję, że kolejne edycje programu będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, a izba będzie postrzegana jak instytucja wspierająca sportowe sukcesy lekarzy – powiedział Krzysztof Herman, przewodniczący Komisji Sportu.

Oto lista nagrodzonych:

Katarzyna Luterek – narciarka, wielokrotna zwyciężczyni Mistrzostw Polski Amatorów oraz Mistrzostw Polski Lekarzy w slalomie, slalomie gigancie i supergigancie,

Aleksandra Piechuta – sprinterka, medalistka Mistrzostw Polski Lekarzy w biegach na 100 m, 200 m i trójboju sprinterskim,

Grzegorz Stokłuska – kolarz, uczestnik ogólnopolskich zawodów kolarskich Cisowianka Mazovia MTB Marathon, zwycięzca w kategorii wiekowej 65 plus.

Natomiast w Chałupach na obozie kitesurfingowym (4–11 września) lekarze naszej izby mieli okazję zapoznać się z tym sportem oraz udoskonalać swoje umiejętności pod okiem licencjonowanych instruktorów. Każdy uczestnik obozu odbył 10 godzin indywidualnych lekcji, według standardów International Kitesurfing Organization 1:1. Na zakończenie kursu wszyscy otrzymali certyfikaty IKO. < mn