9 stycznia 2017

Kalendarz wyborczy

Koleżanki i Koledzy,

kończy się trzeci rok VII kadencji organów samorządu lekarskiego. W związku z rozpoczęciem przygotowań do wyborów delegatów na okręgowe zjazdy lekarzy i Krajowy Zjazd Lekarzy na VIII kadencję Krajowa Komisja Wyborcza przyjęła kalendarz wyborczy (tekst poniżej). Przesunięcie jesienno-zimowego terminu zwoływania zjazdów sprawozdawczo-wyborczych do 31 marca 2018 r. pozwala na połączenie zjazdów sprawozdawczo-wyborczych z budżetowymi. Takie rozwiązanie organizacyjne umożliwia złożenie sprawozdania przez ustępujące organy izby za okres pełnej czteroletniej kadencji i rezygnację z jednego zjazdu, a tym samym oszczędność czasu koleżanek i kolegów oraz środków finansowych.

Nawiązując do zmienionego kalendarza wyborczego, Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie wyznaczyła termin XXXVIII Zjazdu Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie na 29–31 marca 2018 r.

Krajowy Zjazd Lekarzy jest planowany w ostatnim tygodniu maja 2018 r.

Przypominam, że regulamin wyborów, tak jak w poprzedniej kadencji, umożliwia głosowanie w rejonie wyborczym drogą korespondencyjną. Kolejne informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Izby

(www.izba-lekarska.pl) i w „Pulsie”.

Ładysław Nekanda-Trepka

przewodniczący Krajowej Komisji Wyborczej