29 października 2021

Karty stażowe

W tym roku siedem podmiotów prowadzących staż lekarski (cztery w Warszawie) zwiększyło liczbę miejsc stażowych w jednostkach szkoleniowych na terenie działania naszej izby. W rozmowy z dyrektorami placówek dotyczące zwiększania liczby owych miejsc szczególnie zaangażowana była Komisja ds. Stażu Podyplomowego ORL w Warszawie.

Rozmawialiśmy z dyrektorami oraz przedstawicielami organów prowadzących jednostki szkoleniowe i liczne spotkania przyniosły efekty. Argumenty związane z potrzebą zwiększenia liczby lub utrzymania miejsc szkoleniowych spotkały się ze zrozumieniem. Oprócz działań organizacyjnych potrzebna jest również wola współpracy i życzliwość, i za nie bardzo dziękujemy. Co roku podejmujemy kroki, by proces rekrutacji na staż na terenie naszej izby odbywał się jak najbardziej sprawnie i odpowiadał potrzebom aplikujących – podkreśla Maciej Nowak, przewodniczący Komisji ds. Stażu Podyplomowego.

Na rozpoczęty 1 października staż podyplomowy wnioski złożyło 581 lekarzy i 169 lekarzy dentystów. Wszyscy zostaną skierowani na staż podyplomowy na obszarze działania naszej izby.

ab