3 marca 2020

Spotkajmy się na Mazowieckich Spotkaniach Stomatologicznych

Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL w Warszawie ds. lekarzy dentystów

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne zyskały mocną pozycję w kalendarzu konferencji medycznych. Wyróżnia je spośród innych konferencji branży dentystycznej to, że w szerokim ujęciu łączą walor naukowo-szkoleniowy ze spotkaniem środowiska stomatologicznego i samorządu lekarskiego. Służą naszej integracji, tak potrzebnej lekarzom dentystom, pracującym w przeważającej większości we własnych praktykach, a zatem w dużym rozproszeniu.

MSS    odbędą się po raz szósty, tradycyjnie w czerwcu, w Serocku. Wymienimy się doświadczeniami zawodowymi, poznamy nowe możliwości terapeutyczne, poszerzymy wiedzę medyczną, a także podyskutujemy o sprawach związanych z prowadzeniem praktyki lekarsko-dentystycznej. Na konferencji będziemy gościli konsultantów krajowych i wojewódzkich oraz prezesów towarzystw naukowych. Głos zabiorą wykładowcy akademiccy, kierownicy katedr i zakładów uniwersytetów medycznych, lekarze praktycy.

W bogatym programie zaplanowaliśmy kilkadziesiąt wykładów z wielu dziedzin stomatologii. Listę prelegentów wciąż uzupełniamy o kolejne nazwiska. Podczas tegorocznych MSS chcemy podkreślić rangę stomatologii i rolę lekarzy dentystów w holistycznej opiece nad pacjentem. Prognozy dotyczące starzenia się społeczeństwa skłoniły nas, by jednym z wiodących tematów konferencji uczynić opiekę nad pacjentem seniorem. Podczas sesji przygotowanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Geriatrycznej poruszymy problematykę pacjentów obciążonych kardiologicznie, onkologicznie lub diabetologicznie w naszej praktyce. Ponadto zajmiemy się zagadnieniami leczenia ortodontyczno-chirurgicznego i implanto-protetycznego, a także wykorzystaniem techniki 3D w endodoncji.

Podczas ubiegłorocznych Spotkań Stomatologicznych dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się sesja samorządowa. Wiceprezes NRL Andrzej Cisło i ja odpowiadaliśmy na pytania dotyczące prowadzenia praktyki. W tym roku również poruszymy ważne dla lekarzy dentystów kwestie prawno-administracyjne związane z naszą działalnością i z pewnością umożliwimy wcześniejsze zadanie pytań, na które chcielibyście Państwo uzyskać odpowiedzi.

Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne to również okazja do zapoznania się z nowinkami sprzętowymi. Rośnie liczba wystawców chętnych do zaprezentowania narzędzi i akcesoriów niezbędnych w gabinecie stomatologicznym. W ubiegłym roku uczestnicy MSS po raz pierwszy przyznali Grand Prix najlepszemu produktowi prezentowanemu na wystawie. Podobnie będzie i w tym roku.

Przygotowując Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne, korzystamy z doświadczeń poprzednich konferencji, słuchamy opinii uczestników i wciąż szukamy nowych pomysłów. Chcemy, aby nasze spotkania odpowiadały oczekiwaniom lekarzy dentystów, a wspólnie spędzony czas był dla nas wszystkich impulsem do nowych inicjatyw.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji i warunkami uczestnictwa. Informacje zamieszczone są na stronie www.izba-lekarska.pl. 