2 lipca 2021

Lekarski spływ kajakowy Wisłą

Nie można było wymarzyć sobie lepszej pogody na aktywne spędzenie wolnego czasu nad wodą. W sobotę 19 czerwca członkowie naszej izby z rodzinami wzięli udział w spływie kajakowym i wspólnym grillowaniu. Tymi atrakcjami uświetniono organizowany przez Komisję ds. Sportu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Dzień Ojca Lekarza.

Uwzględniając głosy lekarzy i bliskich im osób, które zgłaszały chęć wzięcia udziału w spływie, rozszerzyliśmy formułę imprezy, by powstała przestrzeń dla relaksu i aktywnego wypoczynku w rodzinnej atmosferze.

Część uczestników spływu przyjechała na miejsce startu zamówionymi przez izbę autokarami. Zanim jednak wyruszyli z Plaży Romantycznej (Wawer), odbyli krótkie szkolenie, podczas którego zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa oraz sprawnego prowadzenia spływu. Każdy mógł wybrać kajak jedynkę lub dwuosobowy. Trasa spływu liczyła 11 km, a uczestnicy mieli okazję podziwiania panoramy Warszawy z perspektywy Wisły.

Na mecie, na plaży na Saskiej Kępie, miała miejsce druga część programu, czyli grill. Dołączyło kilkadziesiąt osób, również dzieci. Wszyscy mogli skorzystać z kolejnej atrakcji – rejsu motorówką wzdłuż wiślanych bulwarów, od mostu Południowego do Zamku Królewskiego.

Po spowodowanej pandemią przerwie w organizacji spotkań twarzą w twarz izba ponownie zaprasza do udziału w szkoleniach, imprezach, konferencjach. Za nami m.in. Lekarski Rajd Rowerowy, Dzień Matki Lekarki, Medic Walking, izbowe konferencje. O tym, co przed nami, będziemy systematycznie informować na naszej stronie internetowej, w „Pulsie” i w mediach społecznościowych. ab