6 lutego 2018

Noworocznie, w dużym gronie

Już po raz drugi Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zorganizowała spotkanie noworoczne. W uroczystym wieczorze uczestniczyli lekarze, prezesi i dyrektorzy stołecznych i mazowieckich placówek ochrony zdrowia, kierownicy klinik, wykładowcy akademiccy oraz przedstawiciele samorządów zawodów zaufania publicznego.

Na spotkanie przybyli sekretarz stanu w KPRM Jarosław Pinkas i dyrektor MOW NFZ Filip Nowak. Wśród gości byli również dyrektor Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Chmielewski, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Janusz Sobolewski oraz p.o. dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu m.st. Warszawy Paweł Chęciński. Spotkanie zaszczyciła obecnością prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego reprezentowali prorektorzy prof. Barbara Górnicka i prof. Wojciech Braksator oraz dziekani prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, prof. Marek Kuch i prof. Bolesław Samoliński. Obecni byli również były rektor uczelni prof. Tadeusz Tołłoczko, dyrektor CMKP prof. Ryszard Gellert, a także m.in.: profesorowie Hanna Szwed, Wojciech Noszczyk, Stanisław Radowicki, Jerzy Szaflik, Mieczysław Szostek, Wojciech Zgliczyński oraz wielu innych znakomitych gości. Polskie Towarzystwo Lekarskie reprezentował prezes prof. Waldemar Kostewicz, Federację Polonijnych Organizacji Medycznych Janusz Kasina, a Polskie Towarzystwo Lekarskie w Baranowiczach na Białorusi Maria Syczewska. Na spotkaniu gościły również dyrektor Narodowej Naukowej Biblioteki Medycznej Ukrainy w Kijowie Raisa Pawlenko wraz z zastępcą Tetianą Ostapenko.

Gościom nie brakowało tematów do rozmów, a Boba Jazz Band odpowiadał za muzyczną oprawę wieczoru. Oczekiwanym punktem programu była loteria obrazów, którą prowadził Włodzimierz Cerański. Gospodarz noworocznego spotkania prezes ORL w Warszawie Andrzej Sawoni złożył uczestnikom życzenia pomyślności w 2018 r. 

ach