23 lutego 2008

Sport – Mistrzostwa w strzelectwie

VI Mistrzostwa Polski Medyków w Strzelectwie Sportowym odbyły się 20 października 2007 r. w Węgrowie.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez KSS „Feniks” w Węgrowie, Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, Siedlecki Okręgowy Związek Strzelecki oraz Lekarski Klub Strzelecki „Dziewiątka”.

Nie po raz pierwszy obsada zawodników była międzynarodowa. Uczestniczył w nich m.in. lekarz pracujący w Trójmieście, a pochodzący z Mongolii, Norolkhoo Tsogoo, który w konkurencji: Pcz 20 zajął drugie miejsce.

O zaciętości zawodów świadczy m.in. fakt, że w konkurencji: Psp 20 zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, uzyskali taką samą ilość punktów.
W konkurencji: pistolet sportowy (Psp 20) zwyciężyli: Janusz Kozłowski (1. miejsce); Lech Dziedzic (2. miejsce); Marek Adamczewski (3. miejsce); w konkurencji: karabin sportowy (Ksp 10) – Jacek Kryński (1. miejsce); Lech Dziedzic
(2. miejsce); Piotr Bańka (3. miejsce);
w konkurencji: pistolet centralnego zapłonu (Pcz 20) – Janusz Kozłowski (1. miejsce); Norolkhoo Tsogoo (2. miejsce); Marek Adamczewski (3. miejsce) – klasyfikacja indywidualna.

W maju br. zapraszamy na Puchar Mazowsza Medyków, a w październiku – na Mistrzostwa Polski Medyków.