25 września 2003

Praca dla lekarzy

Praca – André Gide w jednym ze swoich utworów przedstawia ją jako zjawisko, które propaguje grupa misjonarzy wśród polinezyjskich tubylców i które wywołuje u nich takie zmęczenie samym brzmieniem słowa, że… zasypiają. W naszej rzeczywistości jest to zjawisko, które nas mobilizuje, nie usypia, a którego brak – frustruje.
Problem bezrobocia wśród lekarzy staje się faktem, a przecież tak społecznie użyteczna profesja winna znaleźć wykorzystanie w każdym calu. Niestety, mamy ciągły niedobór miejsc pracy w stosunku do ofert pracodawców. I taka jest sytuacja na mazowieckim rynku pracy. Staramy się znaleźć różne rozwiązania, stworzyć możliwości stażu i pracy za granicą. Perspektywy są, ale czy to da efekty – trudno powiedzieć.
Kraje zrzeszone w Unii Europejskiej dają nam wizję zatrudnienia lekarzy polskich po przystąpieniu naszego kraju do UE. Czekamy. Warunkiem ma być znajomość języka obowiązującego w danym kraju.
Poza tym możliwości naszego Biura Pośrednictwa Pracy są ograniczone. Programy pomocowe, o które ubiegamy się bezowocnie od kilku lat, nie mieszczą się w realiach stopy bezrobocia województwa mazowieckiego. Staramy się o sponsoring i inne rozwiązania.
Chcemy przypomnieć, że Biuro Pośrednictwa Pracy OIL dysponuje ofertami pracy aktualizowanymi na bieżąco. Zapraszamy pracodawców i pracobiorców – Koleżanki i Kolegów lekarzy.
Biuro jest czynne codziennie w godz. 8.00-16.00. Informacji o pracy udzielamy również telefonicznie: 822 36 86; 822 18 84, wew. 4.

lek. med. Andrzej Morliński
przewodniczący Komisji ds. Pośrednictwa Pracy