21 kwietnia 2017

Jak biegacz z lekarzem…

Sport

Delegatura Radomska Okręgowej Izby Lekarskiej została wyróżniona podczas uroczystości 5-lecia stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. W czerwcu wspólnie zorganizują kolejne Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie. Zapisy już rozpoczęto.

W stowarzyszeniu aktywnie działa ponad 100 osób, co czyni „Biegiem Radom!” jedną z najliczniejszych tego typu organizacji w Polsce. Nic dziwnego, że podczas jubileuszowej gali sala widowiskowa Resursy Obywatelskiej zapełniła się widzami. Pamiątkowymi dyplomami uhonorowano zarówno biegaczy, jak i przyjaciół stowarzyszenia, wśród nich Delegaturę Radomską Okręgowej Izby Lekarskiej. – Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc w przygotowywaniu różnych imprez – mówił prezes „Biegiem Radom!” Tadeusz Kraska, wręczając wyróżnienie Julianowi Wróblowi, przewodniczącemu delegatury. Podkreślał, że OIL jest m.in. jednym ze sponsorów nagród dla uczestników biegów dzieci i młodzieży, towarzyszących Półmaratonowi Radomskiego Czerwca ’76. Dyplom odebrał również Dariusz Orczykowski, znany radomski chirurg i członek zarządu stowarzyszenia, a także organizator Mistrzostw Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie, które 25 czerwca odbędą się już po raz czwarty. Zmagania na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metra tradycyjnie mają towarzyszyć wspomnianemu już półmaratonowi. Trasa biegu, posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, prowadzi najładniejszymi ulicami Radomia, a meta jest zlokalizowana na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy uczestnik może liczyć na okolicznościowe medale, koszulki i pakiety startowe. Nie zabraknie także nagród oraz upominków. W 4. Mistrzostwach Mazowsza Lekarzy w Półmaratonie mogą uczestniczyć osoby z całej Polski, warunkiem jest prawo wykonywania zawodu na terenie RP, posiadanie aktualnych badań lekarskich oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Zapisy chętnych prowadzone są do 22 czerwca na stronach internetowych: www.polmaratonradom.pl i www.sportmaniacs.com/pl/races/search/mazowieckie. 24 i 25 czerwca będzie można zgłosić swój akces w biurze zawodów. Opłaty startowe wynoszą: 30 zł – wpłata przelewem do 15 marca, 45 zł – wpłata do 15 maja, 60 zł – wpłata do 22 czerwca i 80 zł – wpłata gotówką w biurze zawodów. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę.

Kontakt: timdor@poczta.onet.pl, 603-589-632, 48-331-36-62 (Delegatura Radomska OIL).

raf