5 września 2022

IZBA DLA LEKARZY (9/2022)

Relacje z wydarzeń izbowych w lipcu i sierpniu.

II Lekarski Spływ Kajakowy

Stolica z innej perspektywy, przygoda, ale przede wszystkim zdrowa aktywność fizyczna. Na początku lipca lekarze z naszej izby wzięli udział w spływie kajakowym Wisłą. Zorganizowała go Komisja ds. Sportu Okręgowej Rady Lekarskiej.

Trasa, podobnie jak w ubiegłym roku, miała początek przy Plaży Romantycznej w warszawskim Wawrze. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, a potem ruszyli na jedenastokilometrowy spływ. Szlak pozwolił podziwiać Warszawę z innej, nieznanej dla wielu strony.

Gdy kajakarze dopłynęli do mety, dołączyli do nich kolejni uczestnicy imprezy wraz z dziećmi. Nie zabrakło grilla i licznych atrakcji. Dużą popularnością cieszył się rejs motorówką wzdłuż bulwarów wiślanych (spod mostu Łazienkowskiego do wysokości Zamku Królewskiego), z przystankiem na wyspie pod jednym z filarów mostu Poniatowskiego.

Spotkania matek lekarek

Każdego dnia łączą obowiązki lekarskie z opieką nad dziećmi. Podczas „Letnich wieczorów matek lekarek w OIL  w Warszawie” miały okazję wymienić się doświadczeniami, obserwacjami, radościami i tym, co czasem trudne w byciu mamą lekarką. Spotkania przeprowadzono w duchu prozdrowotnym – wieńczyły je zajęcia ruchowe. Ich organizatorem był Zespół ds. Matek Lekarek Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

XXI Ogólnopolski Plener Malujących Lekarzy

W Skłudzewie, w okolicy Torunia, działa Fundacja Piękniejszego Świata prowadzona przez Danutę Sowińską-Warmbier i Leszka Warmbiera. W końcu czerwca 2022 r. na jej terenie odbył się XXI Ogólnopolski Plener Malujących Lekarzy.

Plener, pod auspicjami Komisji Kultury NRL i Komisji ds. Kultury ORL, zgromadził 19 uczestników. Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie reprezentowali: Anna Boszko, Anna Grzybowska, Katarzyna Chojnacka-Pniewska, Katarzyna Kwarecka, Anita Gębska-Kuczerowska, Wiktoria Mikulska, Stefan Welbel i Włodzimierz Cerański, który był jednocześnie komisarzem pleneru. Powstały 82 prace o bardzo dużych walorach artystycznych.

Podczas spotkania do uczestników dotarła wiadomość o nominacji Anity Gębskiej-Kuczerowskiej na profesora uniwersyteckiego UKSW, co uświetniło imprezę.