4 marca 2020

W nagrodę do Wilna!

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zaprasza swoich członków, lekarzy i lekarzy dentystów, do udziału w konkursie o tematyce „Lekarz i jego hobby” oraz „Historia medycyny wileńskiej”. Dwa zwycięskie teksty zostaną wyłonione przez przedstawicieli Komisji Współpracy z Zagranicą ORL w Warszawie. Ich autorzy wejdą w skład delegacji izby na Jubileuszową Konferencję Naukową pt. „Historia medycyny wileńskiej” oraz „Lekarz i jego hobby”, poświęconą 30-leciu Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie, która odbędzie się w Wilnie 10–13 września 2020 r. Podczas obrad zwycięzcy konkursu zaprezentują swoje prace. Organizatorem konferencji jest PSML, a partnerami Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie, Wydział Medyczny Uniwersytetu Wileńskiego oraz Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych.

Praca lekarza daje ogromną satysfakcję, ale jest też niezwykle obciążająca psychicznie i fizycznie – mówi Agnieszka Serwan, przewodnicząca Komisji Współpracy z Zagranicą ORL w Warszawie. – Bardzo ważne, aby znaleźć równowagę między życiem zawodowym, rodzinnym i czasem wolnym. Oddawanie się swojemu hobby zmniejsza stres, pozwala zrelaksować się po ciężkim dyżurze, a długofalowo redukuje ryzyko wypalenia zawodowego. Gdy do naszej komisji dotarło zaproszenie na 30-lecie Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie, zakiełkował pomysł zorganizowania konkursu. Myślę, że członkowie naszej izby mogą mieć bardzo ciekawe, a może nawet nietypowe pasje i liczę, że będą chcieli o nich opowiedzieć kolegom. Być może zarażą nimi innych. Oczywiście, zachęcamy również uczestników do zmierzenia się z tematem historii medycyny wileńskiej. A nagroda jest atrakcyjna, ponieważ poza udziałem w konferencji zaplanowano zwiedzanie Wilna i uroczystą kolację w ulubionym miejscu wypoczynku mieszkańców miasta – na Belmoncie.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który zamieszczony jest na stronie www.izba-lekarska.pl.

Teksty konkursowe ze streszczeniem (liczącym maksymalnie 2,5 tys. znaków ze spacjami) i zgłoszeniem udziału w konkursie, stanowiącym załącznik nr 1 do jego regulaminu, należy dostarczyć do siedziby izby (osobiście, za pośrednictwem poczty, kurierem lub drogą elektroniczną – pod adresem e-mailowym: biuro@oilwaw.org.pl lub komisjazagraniczna@oilwaw.org.pl) do 15 marca 2020 r.             ach