14 listopada 2006

Na narty? W Alpy Francuskie!

W połowie marca 2006 r. byliśmy na nartach w Alpach Francuskich. Wyjazd – zorganizowany staraniem Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie – był wyjątkowo udany. Wygodna podróż samolotem i 7 dni jazdy na nartach. Zakwaterowanie w hotelu apartamentowym na wys. 1800 m n.p.m., usytuowanym tuż przy trasie narciarskiej. Ponad 150 km tras różnej trudności w przepięknych dolinach alpejskich Valloire-Valmeinier, 35 wyciągów, głównie krzesełkowych – pełen komfort wjazdu, bez długiego oczekiwania. Do tego umiarkowana cena – niewiele ponad 2 tys. zł. Wyjazd przygotowywano dla 40 uczestników, chętnych było dużo więcej, ale nie dla wszystkich starczyło miejsc. Ostatecznie wzięło w nim udział 57 osób (lekarze wraz z rodzinami, nie tylko z Warszawy). Bezpośredni organizator Biuro Podróży, „KWATOUR”, znakomicie wywiązał się ze swych obowiązków. Poza tym znakomita marcowa pogoda: słońce, lekki mróz, tabuny śniegu i świetnie przygotowane trasy narciarskie usatysfakcjonowały wszystkich.
Apelujemy do Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie i jej przewodniczącego o zorganizowanie znowu równie udanej imprezy. Ü

Janusz KOSTRZEWA
Roman PYKAŁO

Narty zimą 2007

Staraniem Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie zostały przygotowane
4 wyjazdy na narty w Alpy Francuskie, do Valloire-Valmeinier.

‰ 20-27.01.2007 r. – termin przewidziany dla pracowników Akademii Medycznej, którzy właśnie kończą zajęcia dydaktyczne ze studentami
‰ 27.01.-3.02.2007 r. – to pierwszy tydzień ferii zimowych, aby mogli wyjechać rodzice z dziećmi w wieku szkolnym ‰ 10-17.03. i 17-24.03.2007 r. – to terminy dla osób szukających wypoczynku w pełnych słońca i śniegu Alpach Francuskich.

Przewiduje się przelot samolotem do Grenoble, autokarem do stacji narciarskiej, zakwaterowanie w hotelu apartamentowym 4* położonym tuż przy trasie zjazdowej, z odkrytym basenem kąpielowym z podgrzewaną wodą, ubezpieczenie turystyczne i SKI (od wypadków narciarskich), taksę klimatyczną, opiekę pilota. Cena: 1750-1955 zł + karnet narciarski płatny na miejscu, wykupiony przez pilota z 10% zniżką (dzieci do lat 6 i dorośli powyżej 75 lat – karnet bezpłatny).
Organizatorami tegorocznych wyjazdów są sprawdzone w ubiegłych latach biura podróży. Ilość miejsc ograniczona; decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia należy kierować e-mailem: kwatour@op.pl Ü kk

Mistrzostwa strzeleckie

Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie oraz Lekarski Klub Strzelecki „Dziewiątka” przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie zapraszają 10 grudnia br. (od godz. 10.00) lekarzy, osoby związane z szeroko pojętą medycyną oraz sympatyków służby zdrowia na V Mistrzostwa Polski Medyków w Strzelectwie Sportowym.
Zawody odbędą się na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie. Zostaną przeprowadzone w konwencji open (klasyfikacja wspólna dla kobiet i mężczyzn) w następujących konkurencjach: pistolet standardowy (małokalibrowy): 20+20+20; pistolet centralnego zapłonu: 10+10, karabinek sportowy: 20.
W czasie zawodów uczestnicy mogą korzystać z własnej broni sportowej bądź z broni organizatorów. Istnieje możliwość zakwaterowania przed zawodami i po zawodach.
Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody.
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia – 07-100 Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy 10; tel. (0-25) 691-73-08; (0-25) 792-45-59; GSM 606-120-892; fax: (0-25) 691-73-08; e-mail: radek97@poczta.fm – oraz wniesienie opłaty startowej na rzecz organizatora w wysokości 80 zł. Ü

Lech DZIEDZIC

Mistrzostwa w ringo

V Mistrzostwa Polski Lekarzy i Pracowników Ochrony Zdrowia w Ringo odbyły się 16 września br. w Rydzynie, 9 km od Leszna Wlkp.
Zawody, zorganizowane dla medyków, stanowiły część re kreacyjną dla uczestników 14. Międzynarodowej Konferencji „Physical Education and Sport in Scientific Researches”, noszącej tytuł: „Aging and Physical Activity 2006”. Konferencja zgromadziła przedstawicieli nauki i sportu z 18 państw świata.
Reprezentanci naszej OIL – Maria Anczykowska, Lesław Musur, Stanisław Wieczorek, Krystyna Anioł-Strzyżewska – dzielnie stawili czoła lekarzom z okręgu poznańskiego oraz siłom międzynarodowym. Wspomógł nas prof. Włodzimierz Starosta z Instytutu Sportu w Warszawie, który od lat współpracuje z kinezjoterapeutami klinicznymi.
W swojej kategorii wieku (75) wywalczył złoty medal.
Turniej odbył się na terenach trawiastych boiska piłki nożnej, w pobliżu pałacu w Rydzynie, w drugim dniu obrad. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i pięknie tłoczone medale (dar Naczelnej Izby Lekarskiej), a wszyscy uczestnicy – po dwa kółka ringo (dar OIL) – za wkład w szerzenie idei tej polskiej gry na świecie przez naukowców z dziedziny medycyny i nauki o ruchu (kinezjologii).

Zwycięzcy: Kategoria Otwarta Kobiet:
1. dr med. Krystyna Anioł-Strzyżewska – Warszawa; 2. prof. Anita Hökelmann
– Magdeburg (Niemcy); 3. dr med. Maria Anczykowska – Warszawa. Kategoria Pracowników Ochrony Zdrowia: 1. mgr farm. Małgorzata Biniek – Poznań; 2. dr Aleksandra Karpińska – Poznań; 3. dr Karolina Podciechowska – Poznań. Kategoria Otwarta Mężczyzn: 1. prof. Włodzimierz Starosta – Warszawa; 2. dr med. Stanisław Wieczorek – Warszawa; 3. prof. Alf Lazer – Australia. Kategoria Pracowników Ochrony Zdrowia: 1. prof. Anton Stasch – Stuttgart (Niemcy); 2. prof. Vladimir Ljach – Katowice; 3. dr Piotr Szczepanowski – Poznań.

Krystyna ANIOŁ-STRZYŻEWSKA
przewodnicząca Sekcji Ringo