27 września 2006

Z prasy lokalnej

Siedlce: wszczepienie integry „na ostro”

„Tygodnik Siedlecki”, 16 lipca 2006 r.

Ucząc się wszczepiania integry, [dr Magdalena Daniel, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Siedlcach – przyp.red.] jechała, na przykład, o świcie do Krakowa, gdzie mentor polskiej medycyny, doc. Jacek Puchała, prowadził właśnie taki zabieg, asystowała przy zabiegu i wracała na wieczór na oddział. (…) – Planowałam wszczepienie integry na jesień – mówi Magdalena Daniel. (…) Tymczasem (…) dowiedziała się, że na oddział trafiło właśnie czteroletnie dziecko poparzone prądem. (…) – W poniedziałek, po szybkiej decyzji dyrektora zadzwoniłam do firmy, która sprowadza integrę z Anglii. We wtorek miałam ją na oddziale. (…) Do tej pory integrę wszczepiały w Polsce dwa ośrodki: w Krakowie i w Łodzi. Teraz na mapie nowoczesnej medycyny znajdują się także Siedlce. Po raz pierwszy w kraju wykonano wszczepienie integry „na ostro”, czyli w nagłym przypadku wymagającym interwencji. (Mariola Zaczyńska)

Ordynator pozwał SPZOZ

„Tygodnik Siedlecki”, 16 lipca 2006 r.

Wieloletni ordynator jednego z oddziałów SPZOZ w Łosicach, Mariusz Żaczek, uważa, iż został niesłusznie zwolniony z pracy. Podał SPZOZ do sądu. (…)
– Najpierw mówiono mi, że oddział wewnętrzny jest jedynym, który przynosi zyski, a teraz zwalnia się mnie za straty ekonomiczne, nieuzupełnioną dokumentację? – dziwi się M. Żaczek. (mc)

Garwolin: żeby pacjenci nie uciekali

„Tygodnik Siedlecki”, 30 lipca 2006 r.

Już niedługo pacjenci garwolińskiego szpitala będą mogli oceniać poziom usług w tej placówce. Dyrekcja przygotowała bowiem specjalną ankietę. – Chcemy uzyskać od pacjentów informacje, które pozwolą nam wyeliminować istniejące niedociągnięcia – tłumaczy Grzegorz Gomoła, dyrektor SPZOZ w Garwolinie. (…) – Być może fakt, że kontrakt w tym półroczu nie został wykonany, jest spowodowany właśnie tym, że pacjenci omijają nasz szpital – zastanawia się G. Gomoła. (jj)

W Mińsku zyski, ale niskie zarobki

„Tygodnik Siedlecki”, 30 lipca 2006 r.

W naszym kraju istnieje niewiele szpitali, które mogą pochwalić się zyskami. Do takich szpitali należy placówka w Mińsku Mazowieckim. Jednak nie ma to wpływu na wysokość zarobków pracowników. (…) Średnia płaca, liczona wraz z dodatkowymi dyżurami, wyniosła 1973,50 (bez dyżurów 1838,97). (Bono)

Dyr. Willenberg zwolniony

„Tygodnik Ciechanowski”, 1 sierpnia 2006 r.

Zarząd Powiatu Działdowskiego jednogłośnie odwołał 26 lipca dyrektora SP ZOZ Sławomira Willenberga (byłego senatora) z zajmowanego stanowiska ze względu na błędy w zarządzaniu szpitalem, które mogły doprowadzić do poważnych strat. Informacja ta nie jest sensacyjna, gdyż po publicznej i nieuzasadnionej krytyce władz powiatu, jaką wygłosił dyrektor szpitala, jego dymisja była właściwie przesądzona. (…) Główną przyczyną był narastający dług szpitala, sięgający po pierwszym półroczu blisko 600 tys. zł. (…) 4-letni okres kierowania szpitalem przez S. Willenberga miał także jasne momenty, szczególnie wtedy, kiedy ściśle współpracował z organem założycielskim. (…) – O swojej przyszłości pan dyrektor zadecyduje sam. Ocena Zarządu Powiatu dotyczyła błędów menedżerskich, a nie kwalifikacji zawodowych. Jeśli zechce znaleźć sobie miejsce w szpitalu – nie widzę żadnych przeszkód – stwierdził starosta. (Wiesław Hagedorny) Ü
bs

Archiwum