11 września 2017

Głosujemy korespondencyjnie

Wybory

Okręgowa Komisja Wyborcza zakończyła wstępny etap przygotowania do wyborów delegatów. Członkowie Izby zostali wpisani na listę rejonów wyborczych, odrębnie lekarzy i lekarzy dentystów. W 149 rejonach wyborczych zgłoszono 336 kandydatów: 282 lekarzy i 54 lekarzy dentystów. Listy kandydatów i szczegółowe dane o nich są opublikowane na stronie internetowej Izby.

W ostatnim tygodniu września rozpoczynamy głosowanie w poszczególnych rejonach. Zamierzamy je zakończyć w październiku 2017 r. Zasadniczą formą głosowania jest głosowanie drogą korespondencyjną. Każdy z nas dostanie z odpowiednim wyprzedzeniem (trzytygodniowym) zestaw dokumentów do głosowania. Głosujemy przez wskazanie na karcie do głosowania nazwiska kandydata.

Kartę włożoną do nieoznakowanej koperty przesyłamy w drugiej, zaadresowanej do Okręgowej Komisji Wyborczej, potwierdzając po jej zaklejeniu swoje dane (podpis i pieczątka). Głos dostarczony korespondencyjnie w terminie określonym przez OKW jest równoważny z głosowaniem osobistym.

Koleżanki i koledzy, którzy nie oddadzą głosu drogą korespondencyjną, mogą głosować osobiście, w wyznaczonym dniu, wrzucając wypełnioną kartę do głosowania do urny
w swoim rejonie, w obecności członków Komisji Skrutacyjnej. Komisja na podstawie liczby głosów oddanych na kandydata w drodze korespondencyjnej i osobiście ustala wyniki wyborów. Szczegółowa instrukcja i dokumenty do głosowania korespondencyjnego będą przekazywane imiennie każdemu członkowi Izby.

Wyniki wyborów ogłosi w formie obwieszczenia przewodniczący OKW w listopadzie.

Wybieramy delegatów na Zjazd OIL w Warszawie, który jest najwyższą władzą samorządu. Koleżanki i koledzy wybrani na okres czterech lat będą mieli znaczny wpływ na wszelkie decyzje dotyczące naszego środowiska.

Forma głosowania korespondencyjnego umożliwia każdemu w najmniej
obciążający sposób udział w wyborach delegatów naszej Izby.

Głosujmy!

Ładysław Nekanda-Trepka