8 lutego 2006

Katowice, 28 stycznia 2006 r.

Szanowny Pan Maciej Hamankiewicz
Przewodniczący ORL Śląskiej Izby Lekarskiej

Szanowny Panie Przewodniczący,

W imieniu swoim, Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz Koleżanek i Kolegów, członków Okręgowej Izby Lekarskiej im. prof. J. Nielubowicza, składam na Pana ręce wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragedii, która wydarzyła się w Katowicach i w wyniku której zginęło i zostało poszkodowanych tak wiele osób. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar.
Bardzo proszę również o przekazanie podziękowań i wyrazów uznania naszym Koleżankom i Kolegom lekarzom – członkom ekip medycznych biorących udział w akcji ratowniczej oraz pracownikom szpitali, którzy z takim poświęceniem udzielali pomocy poszkodowanym.

Andrzej Włodarczyk
przewodniczący ORL w Warszawie

Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji całego przedsięwzięcia, organizacji pomocy w tym niebywałym dramacie. (…) To, co na Śląsku zrobiono w sprawie ratownictwa medycznego, jest unikalną rzeczą w Polsce. Cała Polska powinna brać przykład z tego, co tu zrobiono na Śląsku.

Zbigniew Religa

Pytań pojawia się wiele, gdy wobec tak dramatycznej śmierci zawodzi wszelka wyobraźnia.

abp Damian Zimoń