18 grudnia 2011

Jubileusz Janusza Garlickiego

W październiku ub.r. dr n. med. Janusz Garlicki – ortopeda, wieloletni opiekun medyczny polskiej reprezentacji piłkarskiej, działacz samorządu lekarskiego, a także członek kolegium redakcyjnego „Pulsu” obchodził 75. urodziny.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uhonorował jubilata medalem pamiątkowym „Pro Masovia”. Janusz Garlicki za swą długoletnią pracę otrzymał wiele honorowych odznaczeń i wyróżnień, m.in.: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, medal „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, złotą odznakę „Za zasługi dla miasta stołecznego Warszawy” oraz Złotą Odznakę Przyjaciół Związku Harcerstwa Polskiego. Jest też członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Z okazji jubileuszu list gratulacyjny przysłał prezydent RP Bronisław Komorowski.

pk