27 lipca 2006

Sport – Szczęśliwy powrót do Szczyrku

W maju br., po dwóch latach przerwy, Szczyrk ponownie gościł lekarzy rywalizujących o medale VI Mistrzostw Polski Lekarzy
w Piłce Siatkowej.

Dla zawodników naszej Izby była to okazja do rewanżu za pechowe 4. miejsca w zeszłorocznych mistrzostwach w Olsztynie oraz igrzyskach lekarskich w Zakopanem.
Nowa formuła rozgrywek, w której każda drużyna z każdą rozgrywała po trzy sety liczone oddzielnie, zmuszała do zaciętej walki. Kapitan naszej drużyny Michał Frybes, internista z Kliniki Endokrynologii CMKP (Szpital Bielański), powołał do pierwszej szóstki team chirurgiczny: Jurka Leszczyńskiego i Marka Kozłowskiego z Banacha, Zbyszka Surowca z Instytutu Matki i Dziecka,Tomka Ciećkiewicza, ortopedę ze STOCER-u, oraz towarzyszącego od lat naszej drużynie Pawła Gliniaka z Lubaczowa.
Wygrane w pierwszym dniu pojedynki po 3:0 z Kielcami i Łodzią, mimo porażki 1:2 z faworyzowaną drużyną Dentonetu (dentystów z Poznania i Częstochowy), przybliżyły szanse medalu. Porażka w drugim dniu, po starciu z chirurgami z Lublina 0:3 (z drużyną, która zdeklasowała pozostałe, zdobywając złoty medal po raz piąty), była bodźcem do maksymalnej mobilizacji.
Mecz z Olsztynem stanowił udany rewanż za rok ubiegły. Dzięki doskonałemu blokowi Pawła Gliniaka, precyzyjnemu rozegraniu Michała Frybesa oraz kończącym atakom Tomka Ciećkiewicza zakończył się wynikiem 2:1. Ostatni mecz z gospodarzami – drużyną Bielska-Białej – mimo nierównej formy, również zakończył się wynikiem 2:1 i zapewnił nam brązowy medal.
Warto jeszcze podkreślić dobrą atmosferę w drużynie i udany debiut Jarka Bety, stażysty Szpitala MSWiA na Wołoskiej. Po roku doczekaliśmy się pierwszego medalu w grach zespołowych. Oby do siatkarzy dołączyli koszykarze