4 listopada 2013

Z rewizytą w Płocku

Pomysłem Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku było nawiązywanie kontaktów towarzysko-turystycznych z koleżankami i kolegami seniorami z sąsiednich izb lekarskich. W ramach tego udanego projektu w kwietniu br. do Warszawy przybyła dwudziestokilkuosobowa grupa lekarzy seniorów z Płocka. W programie była wizyta w siedzibie izby, obiad w Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego.
We wrześniu br. do Płocka wybrała się z rewizytą delegacja seniorek z Warszawy i Radomia. Przewodniczyła jej wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Marta Klimkowska-Misiak (która nie jest seniorką).
Goście zostali serdecznie powitani przez prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Płocku Jarosława Waneckiego i przewodniczącą właściwej komisji kol. Mariannę Rybicką. Po kawie, serniku i wymianie upominków udano się z licencjonowanym przewodnikiem kol. Ewą Szczutowską, wiceprezes ORL w Płocku, na Stare Miasto i do Muzeum Archidiecezjalnego. W katedrze goście słuchali wspaniałego brzmienia Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego (założonego w 1820 r.) odbyła się sesja poświęcona płocczanom: dr. Marcinowi Kacprzakowi i dr. Bolesławowi Górnickiemu. Wieczorem, w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, grupa obejrzała specjalny spektakl: dwie humoreski „Wesele” i „Kiedy ranne wstają zorze”.

Włodzimierz Cerański