7 listopada 2019

Uniwersytecka stomatologia w nowej siedzibie

– Oficjalnie zaczynamy nową erę w stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Uniwersyteckie Centrum Stomatologii działa, budynek tętni życiem, od początku października kształcimy tu studentów, leczymy pacjentów – podkreślił prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas uroczystego otwarcia obiektu na terenie kampusu Banacha. Znajdują się w nim jednostki Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, które wcześniej mieściły się przy ul. Miodowej i w kampusie Lindleya.

W siedmiokondygnacyjnym gmachu, o powierzchni użytkowej blisko 8 tys. mkw., działają zakłady: Stomatologii Zintegrowanej, Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej, Stomatologii Dziecięcej, Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia oraz Ortodoncji, i nowo tworzony Zakład Higieny Stomatologicznej. Znajdują się w nim również Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją, Katedra Protetyki Stomatologicznej oraz Laboratorium Protetyki i poradnia stomatologiczna. Obiekt został wyposażony w 164 unity stomatologiczne oraz nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 10 mln zł. Zaprojektowano w nim 18 sal dydaktycznych, aulę wykładową na 110 miejsc i podziemny garaż.

Dzisiaj spełnia się marzenie naszej społeczności o własnym, nowoczesnym, pięknym i funkcjonalnym gmachu, w którym w naprawdę godnych warunkach będziemy kształcić studentów, stażystów, rezydentów, rozwijać stomatologię i kompleksowo leczyć pacjentów – powiedziała prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego WUM. Wydziałowa społeczność liczy blisko 1 tys. osób, w tym 695 studentów, 52 doktorantów oraz 239 nauczycieli akademickich i innych pracowników.

– Tworzymy nową jakość dla dobra naszych pacjentów i kształcenia kadr medycznych w obszarze stomatologii – przekonywała dr n. med. Ewa Trzepla, prezes Centrum Medycznego WUM Sp. z o.o. – Centrum przyjmuje pacjentów z całej Polski w ramach usług NFZ oraz usług ponadstandardowych – nierefundowanych. Zapraszamy!

To świetnie wydane pieniądze – wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zapewnił, że UCS będzie służyło wzmocnieniu potencjału kadr medycznych, i zaapelował do studentów, którzy rozpoczną naukę w nowym obiekcie, aby w przyszłości pracowali w Polsce.

W gronie licznie przybyłych na uroczystość otwarcia gości byli wiceprezes NRL Krzysztof Madej oraz wiceprezesi ORL w Warszawie Jarosław Biliński i Dariusz Paluszek.                                                                         ach

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum