19 grudnia 2018

Lekarze seniorzy gościli w izbie

Dzień seniora

 Kilkudziesięciu lekarzy seniorów z Warszawy, Radomia i Płocka wzięło udział w okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Obchody Dnia Seniora były okazją do złożenia podziękowań przez przedstawicieli samorządu lekarskiego zasłużonym lekarzom.

Państwa praca i wkład w ochronę zdrowia zasługują na najwyższy szacunek – powiedział prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski, witając gości. Podkreślał, że lekarze seniorzy są osobami aktywnymi i uczestniczą w życiu lekarskiej społeczności.

Wiceprezes Mieczysław Szatanek zwrócił uwagę, że 35–45 proc. lekarzy emerytów nadal pracuje zawodowo. Zaakcentował również rolę starszego pokolenia w przekazywaniu zawodowych tradycji. – Większość z państwa ma dzieci, one też są lekarzami, kultywujecie lekarskie tradycje, przekazujecie młodszym właściwe podejście do pacjenta, uczycie szacunku – podkreślił.

W uznaniu zasług dla środowiska lekarskiego, za zaangażowanie w niesienie pomocy pacjentom wyróżnieni lekarze odebrali z rąk prezesa Ł. Jankowskiego i wiceprezesa M. Szatanka Medale im. dr. Jerzego Moskwy i pamiątkowe dyplomy (lista uhonorowanych obok). Podczas uroczystości wręczono również nagrodę zwycięzcy konkursu „Historia życia” ogłoszonego przez Fundację OIL w Warszawie Pro Seniore. Zdobył ją Czesław Hajduk.

Izbowy Dzień Seniora wypełnił bogaty program i dla ciała, i dla ducha. Goście mogli skorzystać bezpłatnie z badań słuchu, przesiewowych w kierunku jaskry i USG Dopplera, których organizatorem była Fundacja Pro Seniore, wziąć udział w warsztatach żywieniowych i wysłuchać porad dietetyka. Pod okiem instruktora poznawali podstawowe ćwiczenia tai-chi.

O łączeniu medycyny z własną twórczością opowiadali lekarze artyści. Prelekcję wspomnieniową o zawodowym pobycie w Turcji i inspiracjach malarskich wygłosił przewodniczący Komisji Lekarzy Seniorów OIL w Warszawie Włodzimierz Cerański, którego obrazy były prezentowane podczas spotkania. Na chwilę z poezją zaprosił Krzysztof Saturnin Schreyer. Zaprezentował swoje wiersze z tomiku „Wino życia” (wydanego przez OIL w Warszawie), a także utwory dotąd niepublikowane.

Audytorium oczarował zespół młodych wykonawców z Radomia Akordeonowe Smyki. Dla miłośników piosenki zorganizowano konkurs zgadywankę „Jaka to melodia?”. Goście zostali zaproszeni na poczęstunek i otrzymali drobne upominki.

Prezes Jankowski wyraził nadzieję, że Dzień Seniora będzie w izbie spotkaniem corocznym. 

ach

 Medal im. dr. Jerzego Moskwy

otrzymali:

Grażyna Banasik-Michalak,

Stanisław Gruszecki,

Anna Grzybowska,

Czesław Hajduk,

Henryka Jeżak,

Bogusława Korbecka,

Teresa Kozera,

Bolesław Linda,

Wiktoria Mikulska,

Danuta Minasz,

Anna Podkańska-Struzik,

Jolanta Przybora,

Hanna Skwarska-Porowska,

Danuta Surma,

Zbigniew Szadkowski,

Jadwiga Szczerbicka.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum