9 stycznia 2017

Muzy i My Posłuchać, zobaczyć…

Mozaika znaczeń

To seria wykładów przygotowanych przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i Wydział Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas czwartkowych spotkań – w cyklu „Mówią artyści” – twórcy prezentują wybrane utwory i dzielą się doświadczeniami w zakresie ich interpretacji. We wtorki – w cyklu „Mówią badacze” – o obrazach, rzeźbach, dziełach literackich i muzycznych opowiadają muzykolodzy, historycy sztuki, literaturoznawcy, filozofowie i teolodzy. Wykłady odbywają się w siedzibie muzeum, do końca stycznia.

www.maw.art.pl

Wanda Czelkowska. Retrospekcja

Twórczość rzeźbiarki związana jest z najistotniejszymi kierunkami sztuki awangardowej XX w.: neoprymitywizmem, ekspresjonizmem, konceptualizmem. Na wystawie w Królikarni zostały zaprezentowane wcześniejsze prace artystki w połączeniu z instalacją przygotowaną specjalnie na tę ekspozycję. Eksponaty pochodzą z prywatnego archiwum Wandy Czełkowskiej oraz placówek muzealnych w Polsce. Wystawa czynna do 12 lutego.

www.krolikarnia.mnw.art.pl

Muzeum Sue Ryder

Polska była jej bliska. Niewielkie muzeum poświęcone brytyjskiej działaczce charytatywnej mieści się w zabytkowej rogatce na pl. Unii Lubelskiej. Na ekspozycję składają się osobiste przedmioty lady Ryder of Warsaw (Warszawę wybrała na siedzibę swojego szlachectwa), pamiątki z epoki, fotografie i filmy układające się w opowieść o życiu i pracy tej niezwykłej osoby. Muzeum czynne w poniedziałki, wtorki i środy.

www.muzeumsueryder.pl

Stracone terytoria. Osad

Prezentowane fotografie są zapisem artystycznych wrażeń z podróży po terenach byłych republik radzieckich. Wizerunki ludzi, przedmiotów i krajobrazów pokazują bolesny i niedokończony proces transformacji. Autorami zdjęć są członkowie międzynarodowej grupy fotograficznej Sputnik Photos, zajmujący się dokumentowaniem przemian zachodzących w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czynna do 5 lutego.

www.csw.art.pl ach

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum