23 września 2004

Sport

Żeglarski rejs rodzinny

Lekarski Klub Turystyczny „Pro mile” z Kozienic rozpoczął sezon 2004 – czwartym żeglarskim rejsem rodzinnym.


Pływaliśmy cztery dni po zimnych wodach jezior Kisajno i Mamer. Uczestnikom rejsu najbardziej utkwił w pamięci dzień sztormu, kiedy to schroniliśmy się przed burzą do Sztynortu. W tym legendarnym mazurskim porcie nasi najmłodsi żeglarze (wiekiem bądź stażem) poznali smak wody z zęzy – Zarząd Klubu przygotował na pirsach i kejach tradycyjny chrzest żeglarski. Wyróżnieni zaproszeniem do przyjęcia chrztu przebrnęli przez wszystkie próby. Do portu macierzystego dotarliśmy z załogami, których nie powstydziłby się żaden kapitan. Nawet Neptun wstrzymał na jeden dzień wiatry i ulewy.

Turniej golfa dla wszystkich

Sekcja Golfa OIL w Warszawie zaprasza na TURNIEJ GOLFA DLA WSZYSTKICH – pierwszy krok. Zawody odbędą się 3 października br. (niedziela) w klubie wiejskim „Wilczeniec” w Łomiankach k. Warszawy. W programie również bieg myśliwski Hubertus, czyli pogoń za lisem, pokazy kaskaderskie oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy Koleżanki i Kolegów wraz z rodzinami. Szczegóły – tel. (0) 602121083.
RM

Lekarze naszych olimpijczyków

Po laury olimpijskie do Aten polecieli nie tylko sportowcy, ale również lekarze – cisi twórcy sukcesów, kwalifikacji i zdrowia naszych zawodników.

Szefem 30-osobowej misji medycznej, w której składzie znalazło się 12 lekarzy, jest dr Zbigniew Rusin. To właśnie on, a także dr Tadeusz Ściński oraz inni lekarze z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie przebadali naszych zawodników.
Misję medyczną czeka w Atenach ciężka praca – muszą być na wszystkich zawodach z udziałem naszych sportowców. Lekarzom życzymy jak najmniej interwencji! RM

Szermierze na wózkach – w Atenach
W dn. 23-25 lipca br. w Warszawie odbyły się zawody o Pu-
char Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”. We wrześniu 12 sportowców niepełnosprawnych, którzy wzięli udział w tych zawodach, reprezentuje nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach: Tomasz Walisiewicz, Dariusz Pender, Robert Wyśmierski, Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Lewonowski, Radosław Stańczuk, Piotr Czop, Stefan Makowski, Renata Frelik, Marta Wyrzykowska, Jadwiga Polasik i Dagmara Witos.
O „Szabli Kilińskiego” więcej w kolejnym numerze „Pulsu”. md

Sandomierz 2004
XI Lekarski Rajd Rodzinny „Sandomierz 2004”, zorganizowany przez Lekarski Klub Turystyki Pieszej „Pro mile” z Kozienic, odbył się w dn. 19-20 czerwca br.

Rajdy rodzinne to imprezy o wieloletniej tradycji. W ofercie klubu mają najniższy stopień trudności, gdyż adresowane są do turystów bez ograniczeń wiekowych. Najmłodsza (ale nie najmniej dzielna) uczestniczka miała 2 i pół roku.
Wybierając miejsce rajdu, Zarząd wziął pod uwagę liczny udział dzieci, z których większość nigdy nie była w Sandomierzu. Dziś młodzież częściej odwiedza Alpy niż kolebki polskiej państwowości. Z myślą o młodych uczestnikach do trasy rajdu włączyliśmy zabytkowy Rynek w Sandomierzu, w tym widowiskową trasę podziemną. Na rajdzie nie zabrakło atrakcji przyrodniczych, z których w pamięć uczestników zapadły najbardziej Góry Pieprzowe. Mimo że okolica do wysokogórskich nie należała, Góry Pieprzowe nauczyły pokory wielu wytrawnych turystów.

Marcin PIERZCHAŁA

Archiwum