1 stycznia 2005

Ludzie sukcesu 2004

W czasach powszechnej krytyki wszystkich, którzy zajmują się ochroną zdrowia, dobrze jest chociaż raz w roku spotkać się na Zamku Królewskim, by pogratulować liderom i menedżerom uznanym za ludzi sukcesu przez kapitułę konkursu organizowanego przez redakcję „Menedżera Zdrowia”.

Tym razem z naszego regionu, z Warszawy i Mazowsza, za takich uznano profesora Henryka Skarżyńskiego, lekarza, któremu nie od dziś wszystko się udaje. Pionierskie operacje, nowe metody leczenia, podjęcie i szczęśliwe ukończenie (mimo powszechnej niewiary) budowy Międzynarodowego Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach. Aż dziw, że w czasach powszechnej niemożności i totalnej krytyki znajdują się lekarze, którzy udowadniają, że jednak można. Można czegoś dokonać i – miejmy nadzieję – inspirować oraz pociągać innych swym przykładem.
Z tej samej gliny ulepiony wydaje się inżynier Adam Rozwadowski, który reprezentuje nową specjalność: inwestor medyczny. Stworzył on rodzinną firmę, Centrum Medyczne Enel-Med i uruchomił sieć nowoczesnych placówek medycznych w wielu punktach Warszawy i Mazowsza, zatrudniając blisko 500 osób.
W Warszawie ma też swoją siedzibę Ogólnopolski Program Edukacyjny Wygraj z astmą, nagrodzony za działania na rzecz dzieci z astmą. Grupa społeczników-entuzjastów we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu oraz znaną firmą farmaceutyczną objęła swym programem wiele szkół podstawowych i gimnazjów w dziewięciu województwach.
Warszawianką jest też laureatka nagrody przyznawanej dziennikarzom w dziale media, znana nam wszystkim z ekranów telewizyjnych, zwłaszcza z „Panoramy”, red. Małgorzata Wiśniewska (na zdjęciu). Ceniona przez widzów za swój profesjonalizm, umiejętność przedstawiania w przystępny i rzetelny sposób najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny, a także problemów, z jakimi boryka się na co dzień służba zdrowia. Dodajmy, że w tej konkurencji w roku 2003 nagrodę zdobył red. Paweł Walewski, publicysta „Polityki”, stały współpracownik „Pulsu”. Obecnie w dziale tym uhonorowany został wyróżnieniem redaktor naczelny zaprzyjaźnionej z nami „Gazety Lekarskiej”, Marek Stankiewicz (na zdjęciu).
„Ludziom sukcesu 2004” serdecznie gratulujemy!

Kamelia BIEDRZENIEC

Archiwum