26 lipca 2005

Dentopolis 2005

W dn. 20 – 22 maja br. w Centrum Kongresowym Exbud – Kielce odbył się III Festiwal Quintessenz – Festiwal Gwiazd Stomatologii Praktycznej.

Uczestniczyło w nim 576 lekarzy dentystów oraz 400 asystentek stomatologicznych. Przedstawiono 35 referatów (40 godzin wykładów). Wysłuchaliśmy prelekcji najlepszych specjalistów europejskich. Gościem konferencji był także prof. Herbert Shillingburg z Oklahomy – jedna z największych gwiazd stomatologii światowej – który swój wykład z zakresu protetyki wygłosił w Polsce po raz pierwszy. Uczestnikom zaproponowano też 8 warsztatów praktycznych (16 godzin). W ciągu trzech dni zespół 23 wykładowców, których spotyka się tylko na największych światowych kongresach, podzielił się z nami ogromną wiedzą.
W tym roku po raz pierwszy zorganizowano warsztaty praktyczne w nowym wydaniu – Stomatologiczna Symultana z Mistrzem. Odbył się również (22 maja) I Kongres Asystentek Stomatologicznych – do udziału w nim zaproszono największe autorytety w tej dziedzinie. Festiwal Quintessenz to również prezentacja produktów firm stomatologicznych – można było dokonać zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach.
Wszyscy uczestnicy zjazdu otrzymali certyfikat Quint-essenz (18 punktów edukacyjnych).
Na Dentopolis byłem już po raz trzeci i jestem pod wielkim wrażeniem doskonałego przygotowania kongresu. Myślę, że uczestnicy są podobnego zdania i spotkamy się po raz kolejny – na Dentopolis 2006. Ü

Roman OLSZEWSKI
przewodniczący
Komisji Stomatologicznej ORL w Warszawie

Archiwum