2 kwietnia 2008

Korporacyjna integracja przy zielonym stoliku

Z inicjatywy nowo powstałej Komisji Sportu Warszawskiej Rady Adwokackiej 30 stycznia 2008 r. rozegrano I Brydżowy Turniej przedstawicieli wolnych zawodów prawniczych oraz lekarzy. W konfrontacji z prawnikami warszawscy lekarze wrócili z tarczą.

Tym razem miejscem sportowej rywalizacji stała się sala posiedzeń Warszawskiej Rady Adwokackiej w Alejach Ujazdowskich. Organizatorzy: adwokat Paweł Rybiński, członek Rady, wraz z aplikantem adwokackim Michałem Biedką zapewnili brydżystom doskonałe warunki sportowej rywalizacji. Profesjonalne sędziowanie pozwalało na bieżąco śledzić wyniki turnieju rozgrywanego na punkty meczowe wraz z wydrukami rozdań; a już na drugi dzień na stronie internetowej Warszawskiego Związku Brydża Sportowego zostały zamieszczone wyniki i rozkłady rozdań turnieju.
Na równie wysokim poziomie o historyczne, pierwsze zwycięstwo rywalizowały pary adwokackie, radcowskie, lekarskie. I choć lekarze byli w mniejszości, przez cały turniej utrzymywali medalowe pozycje.

W ostatniej finałowej rundzie przy pierwszym stole spotkały się prowadzące w turnieju pary: małżeństwo lekarsko-prawnicze Janina i Krzysztof Stępińscy – przeciwko Jeremiemu Stępińskiemu (zbieżność nazwisk z rywalami przypadkowa) w parze z autorem artykułu. Najlepsza brydżystka turnieju, dr hab. n. med. Janina Stępińska, jest kardiologiem, kierownikiem Kliniki Wad Nabytych Serca i Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej w Instytucie Kardiologii w Warszawie, a jej życiowy i brydżowy partner – warszawskim adwokatem, byłym sędzią Sądu Najwyższego. Jeremi Stępiński od kilku lat należy do czołowych brydżystów polskich, jest m.in. srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Teamów z 2005 r., zawodnikiem I-ligowym (oraz moim partnerem z lat studenckich).

Finałowe rozdania okazały się tym razem zwycięskie dla wicemistrza Europy, drugie miejsce zaś przypadło adwokatom: Zbigniewowi Drzewieckiemu i Andrzejowi Tokajowi.

Po zakończeniu turnieju uczestnicy wyrazili wolę sportowego rewanżu. Pozostaje zatem czekać na termin kolejnego turnieju – do udziału w nim serdecznie wszystkich zapraszam.

Wyniki turnieju:
1. Jeremi Stępiński – Krzysztof Makuch + 47.00
2. Zbigniew Drzewiecki – Andrzej Tokaj + 20.00
3. Janina Stępińska – Krzysztof Stępiński + 19.00
4. Krzysztof Kaszkur – Andrzej Sontowski + 10.00
5. Wiesław Miłkowski – Witold Polkowski + 9.00
6. Igor Chalupec – Witold Żygulski + 4.00
6. Piotr Sikorski – Krzysztof Barnat + 4.00
7. Andrzej Bednarz – Andrzej Tabor – 3.00
8. Tomasz Nawrot – Paweł Rybiński – 19.00
9. Małgorzata Wiśniewska – Marcin Foryś – 31.00
10. Elżbieta Sowińska – Zbigniew Grzeszczyk – 46.00

Krzysztof MAKUCH

Archiwum