23 grudnia 2011

Sport

Sprawozdanie z walnego zebrania klubu motocyklowego „DR” OIL w Warszawie

Mimo minusowej temperatury, znaleźli się i tacy, którzy na walne zebranie klubu motocyklowego „DR”, sekcji sportu OIL w Warszawie (20 listopada ub.r.) przybyli na swoich maszynach.

Nie da się ukryć, że natychmiast przenieśliśmy obrady do zacisznej kawiarni, ale – żeby podkreślić jak twardzi jesteśmy – do kawy i czekolady zamówiliśmy lody. My, motocykliści, zimna się nie boimy. Omówienie minionego sezonu zostało nieco przyćmione wspomnieniami kolegów lekarzy z innego klubu z wyprawy do Kalifornii, ale przełknęliśmy to szybko i po wybraniu nowego wiceprezydenta, którym został Tomek Mikulski, i wręczeniu drobnych upominków tym, którzy nakręcili w 2011 r. najwięcej kilometrów, przystąpiliśmy do sporządzania planów na pierwsze półrocze 2012 r.
Zaczynamy od Zlotu Jurajskiego w Poraju 18.04-22.04. Następnie rozpoczęcie sezonu w Częstochowie, Warszawie i Przemyślu. Od 29 maja do 14 czerwca – rajd dookoła Polski i Motomedicus. Koniec czerwca – Chełm-Moto Bridge, początek lipca – Światowy Zlot Motocykli BMW w Garmisch. O zamkniętych imprezach „doctorriders” już nawet nie wspomnę. Plan napięty, determinacja pełna, ale dyżury dyżurami, i zobaczymy, jaki scenariusz życie nam w 2012 r. napisze.
Wszystkich chętnych, do tej chwili samotnych bikerów, zapraszamy do naszej sekcji i na szlaki wspólnych wycieczek.
Pierwszy w 2012 r. zlot, na który wypada wpaść, to V Zlot Jurajski Częstochowa-Poraj. Mogą brać w nim udział wszyscy, nie tylko „doctorriders”, jest okazja do poznania środowiska. Trzeba tylko wcześnie wnieść opłatę, bo potem z kwaterami może być krucho.

Krzysztof Sankiewicz

Brydż w Stolicy

Gospodarzem odbywających się już po raz XVII Mistrzostw Polski Lekarzy w Brydżu Sportowym była nasza Izba. Podobnie jak w latach poprzednich zawody odbywały się równolegle z XI Mistrzostwami Mazowsza 20-23 października 2011 r.
Do rywalizacji o medale przystąpiło ponad 40 brydżystów. Prawdziwymi terminatorami okazali się zwycięzcy tegorocznych Igrzysk Lekarskich w Zakopanem Andrzej Koziejowski i Lech Teresiński z Lubelskiej Izby Lekarskiej, którzy zwyciężyli w obu turniejach par oraz w klasyfikacji generalnej. Najlepszą brydżystką okazała się debiutująca w mistrzostwach Alicja Krzemińska z Aleksandrowa Kujawskiego. W turnieju par, na zapis maksymalny, srebro zdobyli Mariusz Mysłek i Zbigniew Bera z Kępna, a brąz Cezary Kmiecik i Aleksander Skop – od wielu lat animator i współorganizator mistrzostw. W turnieju na punkty meczowe drugie miejsce zajęli Igor Łobodziński i Andrzej Kaźmierczak, a trzecie – Włodzimierz Niedolaz z Mirosławem Kotowskim. Reprezentanci naszej Izby wywalczyli medale: srebrny – Iwona Czajka w teamach, brązowy – prof. Ewa Skopińska w klasyfikacji generalnej kobiet, złoty – Krzysztof Makuch w teamach (wraz z Alicją Krzemińską, Jolantą Krogulską, Andrzejem Kaźmierczakiem, Pawłem Krzemińskim), oraz brązowy w klasyfikacji generalnej.
Zawody odbywały się na wysokim poziomie sportowym, na co wpływ miał udział naszych brydżowych arcymistrzyń – Jolanty Krogulskiej i Marii Macieszczak, uhonorowanych przez organizatorów tytułem Przyjaciela Lekarskiego Brydża, oraz fakt, że wielu lekarzy aktualnie gra w zawodowych ligach, z ekstraklasą włącznie. Drużyna brydżystów z naszej Izby gra w III lidze oraz rywalizuje w turniejach organizowanych przez izbę adwokacką i radców prawnych.

Krzysztof Makuch

Archiwum